Michał Witkowski pisze trzeci kryminał! Znamy fabułę

9 marca 2015

witkowski-drwal-3
Michał Witkowski nie próżnuje. W trzy dni po oddaniu do wydawnictwa swojej nowej powieści, „Fynf und cfancyś”, pisarz zaczął pracę nad ostatnią częścią trylogii kryminalnej zapoczątkowanej bestsellerowym „Drwalem”.

Po wrocławskiej odsłonie w „Zbrodniarzu i dziewczynie” Michaśka powraca tam, gdzie jako autor kryminałów i zarazem bohater czuje się najlepiej, czyli do Międzyzdrojów. Jak zapowiada Witkowski, akcja trzeciego „Drwala” rozgrywać się będzie „w samym szczycie letniego zezwierzęcenia 2015”, czyli „w wydaniu, jakiego nie cierpię, coś w stylu upalny 15 lipca, na plaży koc przy kocu, a morderca cierpi na manię aspołeczną i usiłuje przerzedzić towarzystwo”.

Oczywiście będą ginąć ludzie, być może również gwiazdy przybywające na Międzyzdrojski Festiwal Gwiazd. Seryjny morderca ma truć swe ofiary tojadem, który „rośnie w ogródku u każdej krewety” wynajmującej pokoje gościnne. Właścicielki domków spanikowane, że turyści ze strachu pojadą do domów, w hotelach zarządzono obniżki cen, a inni miejscowi zwietrzyli interes i oferują pizzę „Seryjny Morderca” oraz możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z seryjnym mordercą przy fotostandzie.

Niestety, dochodzenie prowadzi niezbyt wprawiony w skomplikowanych sprawach policjant Łysa Góra, który za trudne uważa sprawy jak z Pana Samochodzika, typu: kto ukradł butlę gazową harcerzom. Na domiar złego okazuje się, że lokalny supermarket od jakiegoś czasu sprzedaje mięso ludzkie, które potem idzie na szaszłyki i hamburgery. Cała szczęście, że na miejscu pojawia się przypadkiem Michaśka.

W nowym kryminale Witkowskiego nie zabraknie bohaterów dobrze wszystkim znanych z kart „Drwala”. Będzie oczywiście Luj Mariusz, dokarmiany przez Michaśkę owymi grillowanymi szaszłykami. Będzie też Jadzia Parszywa, która w międzyczasie zerwała z prostytucją i zajęła się robieniem nadruków na kubkach. „Jest w związku z Włochem, który traktuje ją jak szmatę i śpiewa Tango Kat. (Znaczy: Jadzia śpiewa, nie Włoch)” ? zdradza Witkowski.

Powieść ma ukazać się w październiku 2016 roku nakładem wydawnictwa Znak. Wcześniej jednak, bo w maju 2015, oficyna ta opublikuje premierową powieść „Fynf und cfancyś” oraz nową edycję „Margot”. W podobnym terminie do księgarń mają również trafić W.A.B.-wskie wznowienia „Barbary Radziwiłłówny z Jaworzna-Szczakowej” i „Fototapety” z nowymi okładkami.

[am]
fot. youtube.com/UCOSeIrY8eAi9lEvJ3vq4xEg

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy