banner ad

Michael Moorcock wyda pierwszą w pełni autorską powieść od 9 lat

20 lutego 2015

Michael_Moorcock_nowa_ksiazka
Wydawnictwo Gollancz zapowiedziało na lipiec 2015 roku pierwszą od dziewięciu lat w pełni autorską powieść angielskiego weterana science fiction i fantasy, Michaela Moorcoka. Książka nosi tytuł „The Whispering Swarm” (z ang. „Szepczący rój”) i ma być początkiem trylogii, której kolejne tomy pojawią się w ciągu następnych trzech lat.

W „The Whispering Swarm” autor powraca do swojego dzieciństwa spędzonego w Londynie. Akcja powieści rozgrywa się po II wojnie światowej, gdy miasto desperacko próbuje stanąć na nogi. Bohaterem książki jest młody Michael Moorcock. Książka przeplata wątki autobiograficzne (pierwsza praca i początki kariery literackiej pisarza) z elementami fantastycznymi (przygody w równoległych wszechświatach zamieszkanych przez rozbójniczki, muszkieterów i czarodziejów).

Marcus Gipps, redaktor prowadzący w wydawnictwie Gollancz, zapowiada, że „The Whispering Swarm” to „przyjemne połączenie elementów z życia Mike’a z jego tradycyjną genialną fantastyką. On jest najbardziej wpływowym żyjącym pisarzem fantastyki, a ta książka jest jedną z jego najlepszych”.

Ostatnią dotychczas wydaną w pełni autorską powieścią Moorcocka była „The Vengeance of Rome” z 2006 roku. Dodatkowo w 2010 roku pisarz wydał książkę osadzoną w świecie serialu „Doktor Who”.

[am]
fot. Rmdolhen/Wikimedia Commons
źródło: Gollancz

Tematy: ,

Kategoria: newsy