Michael Mann zakłada imprint wydawniczy. Przeczytamy m.in. książkowy prequel „Gorączki”

18 marca 2016

michael-mann-zaklada-imprint
Reżyser filmowy Michael Mann uruchamia imprint wydawniczy Michael Mann Books, pod szyldem którego zamierza wydawać powieści mające być jednocześnie dostosowywane do potrzeb kina lub telewizji.

Mann ma ponoć długą listę pomysłów, które chciałby zobaczyć na kartach książek. Autorzy będą więc prawdopodobnie sprowadzeni do roli wykonawczej, tak jak to ma miejsce w przypadku fabryki pisarzy prowadzonej przez Jamesa Pattersona.

Pierwszym twórcą, z którym Mann podpisał umowę, jest Don Winslow, autor „Savage: ponad bezprawiem”. Zapowiedziana na 2017 rok powieść ma opowiadać o skomplikowanej relacji pomiędzy dwoma gigantami przestępczości zorganizowanej, Tonym Accardo i Samem Giancaną. Na potrzeby książki Mann wykupił od rodziny Accardo prawa autorskie i materiały dotąd nieujawnione. W ramach projektu zostanie również nakręcony film fabularny, który wyprodukuje, a być może również wyreżyseruje Michael Mann. Scenariusz jest już gotowy. Reżyser napisał go wspólnie z Shanem Salerno, twórcą dokumentu o J.D. Salingerze.

To jednak nie wszystko. Jednym z priorytetów wydawnictwa ma być powieściowy prequel „Gorączki”. Dowiemy się z niego o wcześniejszych poczynaniach detektywa Vincenta Hanny (Al Pacino), Neila McCauleya (Robert De Niro), Chrisa Shiherlisa (Val Kilmer) i innych postaci znanych z genialnego filmu z 1995 roku. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie autorem tej książki.

goraczka-manna

[edm]
fot. Gage Skidmore
źródło: Deadline

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy