Mężczyzna znalazł w książce ponad 20 tysięcy dolarów

13 listopada 2012


Mieszkaniec Massachusetts (USA) znalazł na organizowanej w okolicy bezgotówkowej wymianie książek (tzw. book swapping) egzemplarz publikacji, w której schowano ponad 20 tysięcy dolarów.

Jak donosi telewizja CBS Boston, znalazca zamknął szybko książkę i zabrał do siebie do domu. Nie zamierza jednak zatrzymywać pieniędzy dla siebie. Pomimo, że nie jest bogatym człowiekiem (mężczyzna nie chciał podać swoich danych, wiadomo jedynie, że jest imigrantem z Brazylii), szuka właścicieli książki, w czym pomagają mu amerykańskie media.

Aby uniknąć nieuczciwych zgłoszeń, tytuł książki i dokładna suma gotówki nie zostały podane do publicznej wiadomości. Znalazca zapowiedział, że poczeka kilka miesięcy na zgłoszenie się prawowitego właściciela. Jeśli ten się z nim nie skontaktuje, pieniądze zostaną podzielone na dwie części ? jedną mężczyzna zachowa dla siebie, druga trafi na cele charytatywne.

Jest to kolejny w ostatnim miesiącu przypadek swoistego suplementu załączonego do książki. Pod koniec października pracownik biblioteki w USA odkrył w powieści podarowanej swemu oddziałowi zabytkowy pistolet.

fot. CBS Boston

Tematy: , ,

Kategoria: newsy