banner ad

Mężczyzna postrzelił swoją dziewczynę z powodu kłótni o adaptację komiksu „Żywe trupy”

10 grudnia 2012


Mężczyzna z Williston Park w stanie Nowy Jork postrzelił w plecy swoją dziewczynę po ostrej kłótni, jaka wybuchła po emisji jednego z odcinków serialu, będącego adaptacją komiksu „Żywe trupy”.

Awantura zaczęła się, gdy 26-letni Jared M. Gurman i 27-letnia Jessice Gelderman, którzy spotykali się od 3,5 roku, wyszli w zeszły weekend wieczorem na miasto, po emisji jednego z odcinków telewizyjnego serialu, będącego adaptacją komiksowej serii ?Żywe trupy?.

Mężczyzna uwierzył, że podobny scenariusz mógłby wydarzyć się w prawdziwym życiu. „Wiem tylko, że nieugięcie twierdził, jakoby mógł to być pewnego rodzaju nieszczęśliwy wypadek wojskowy, który sprawił, że jakiegoś rodzaju wirus został wypuszczony i spowodował te straszne rzeczy” ? tłumaczył na konferencji prasowej powody kłótni przedstawiciel policji, porucznik Raymond Cote.

Dziewczyna z kolei uważała, że to, co mówił jej chłopak, jest absurdalne. Kłótnia nasiliła się do tego stopnia, że kobieta postanowiła spędzić noc u swoich rodziców. Później para kontynuowała kłótnię poprzez smsy. Gelderman zaczęła się jednak martwić, ponieważ jej partner bardzo się wzburzył, poszła więc do jego mieszkania. „Ona próbowała rozładować sytuację i uspokoić go, mówiąc: 'Po prostu chodźmy do łóżka'” ? relacjonuje policjant. Gurman nie był jednak zadowolony z pojawienia się dziewczyny, co ostatecznie zakończyło się wystrzeleniem pocisku, który utkwił w samym środku jej pleców.

Policja oświadczyła, że mężczyzna przewiózł dziewczynę do szpitala, gdzie natychmiast został aresztowany. Chociaż Gurman upierał się, że strzelba wypaliła przypadkowo, został postawiony w stan oskarżenia za usiłowanie zabójstwa drugiego stopnia i skierowany do więzienia bez prawa do zwolnienia za kaucją.

Kula przebiła płuco i przeponę dziewczyny, zmiażdżyła też żebra. Jej stan określony został jako stabilny.

„Żywe trupy” to jedna z najpopularniejszych w ostatnim czasie serii komiksowych opowiadająca o czasie następującym po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Szeryf Rick Grimes podróżuje wraz z rodziną i z garstką ocalałych w bezustannym poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania się z zagrożeniem i śmiercią zbierają krwawe żniwo, popychając wielu ku otchłani najgłębszego ludzkiego okrucieństwa.

„Wszystko w ?Żywych trupach? jest próbą pokazania naturalnego rozwoju zdarzeń, które ? według mnie ? zaistniałyby w tych sytuacjach. To opowieść nastawiona na bohaterów. Kwestia, jak dostali się na miejsce, gdzie ich spotykamy, jest o wiele ważniejsza od tego, że w ogóle się tam znaleźli. Wśród owych bohaterów mam nadzieję ukazać odbicia waszych przyjaciół, sąsiadów, krewnych i was samych, a także to, jakie byłyby reakcje tych ludzi w sytuacjach ekstremalnych” ? pisał we wstępie do pierwszego tomu pomysłodawca i autor serii Robert Kirkman.

Na popularność serii niemały wpływ miał serial telewizyjny stacji AMC (aktualnie trwa emisja trzeciego sezonu). To dzięki niemu Kirkman, jako jedyny autor komiksów, znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej wpływowych pisarzy w Hollywood.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy