Method Man scenarzystą świątecznego wydania komiksu „Ghost Rider”

19 grudnia 2016


Clifford Smith, amerykański raper znany szerzej jako Method Man, jeden ze współzałożycieli hip-hopowego kolektywu Wu-Tang Clan napisał scenariusz świątecznego numeru serii komiksowej „Ghost Rider” Marvela. Warstwą wizualną historii zajął się Anthony Piper.

Method Man już od dawna nie poprzestaje na karierze w hip-hopie (zdobył m.in. nagrodę Grammy za piosenkę „All I Need” z Mary J. Blige). Miłośnicy filmów znają go z występów na ekranach kin (między innymi w kultowym serialu HBO „The Wire”). Teraz amerykański raper postanowił spróbować swoich sił w medium komiksowym.

„Rozmowa, która toczyła się pomiędzy muzykiem a przedstawicielami Marvela zaowocowała jedną z najbardziej rapowych historii w kanonie opowieści o Ghost Riderze” ? powiedział Axel Alonso, redaktor naczelny Domu Pomysłów. „W zeszycie Ghost Rider X-mas Special legendarny Method Man zaaranżował konflikt pomiędzy Robbiem Reyesem, wcielającym się obecnie w Płonącego Jeźdźca, a Krampusem, mitycznym stworzeniem, które najlepiej można byłoby scharakteryzować jako przeciwieństwo św. Mikołaja”.

Co ciekawe, fakt, iż to właśnie Method Man przygotuje świąteczną historię o Ghost Riderze, ma drugie dno. Dlaczego? Pierwszą inkarnacją Ghost Ridera (debiut postaci miał miejsce w ?Marvel Spotligh #5 w 1972 roku), motocyklisty, który sprzedaje swoją duszę diabłu, aby ratować życie swego ojca, był człowiek o nazwisku Johnny Blaze. Z kolei na początku swojej muzycznej kariery Method Man używał właśnie pseudonimu Johnny Blaze. Teraz Method Man ma okazję, aby opowiedzieć własną wersję historii piekielnego bohatera.

„Ghost Rider” to seria komiksowa Marvela wymyślona przez Gary?ego Friedricha, Roya Thomasa oraz Mike?a Plooga. Początkowo tworzona była w westernowym anturażu, do którego z czasem wprowadzono wątki nadnaturalne, a komiks przeobraził się w opowieść o specyficznym superbohaterze. Oprócz Johnny’ego Blaze’a, który w 2007 roku doczekał się kinowego wcielenia Nicolasa Cage’a, miano Ghost Ridera nosił także Daniel Ketch (seria z lat 1990-1998). Z kolei perypetie Robbie?go Reyesa, ostatniej inkarnacji superbohatera, poznać można dzięki komiksowej serii publikowanej pod szyldem Marvel NOW!, a także oglądając najnowszy serial „Agenci Tarczy”.

[mw]
fot. Alyssa Tomfohrde/Wikimedia Commons

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy