Merbook – nowe ogromne przedsięwzięcie Merlina na rynku e-booków

25 października 2013

Merbook Merlina
Rewolucyjny pomysł na sprzedaż książek przedstawił wczoraj w Krakowie, na specjalnym spotkaniu dla najważniejszych wydawców z całej Polski, sklep internetowy Merlin.pl. Już w pierwszym półroczu 2014 roku firma chce zaskoczyć rynek swoim nowym projektem pod nazwą Merbook.

Merbook to ogromne przedsięwzięcie technologiczne i organizacyjne. Przedstawiciele sklepu zdradzili, że pod tą nazwą kryje się nie tylko najnowszej jakości czytnik e-booków, stworzony specjalnie dla Merlin.pl, ale także model sprzedażowy książek online w ramach abonamentu, największa baza e-booków, dziesiątki tysięcy plików do kupienia jednym kliknięciem, innowacyjna aplikacja mobilna. Nie podano więcej szczegółów, ale najprawdopodobniej projekt ten będzie realizowany we współpracy z jedną z największych sieci telefonii komórkowej w Polsce.

„Książki elektroniczne to przyszłość rynku literatury, wychodzimy do wydawców z pionierskim pomysłem i ideą, która zdecydowanie zmieni podejście i postrzeganie e-booków, a także, jak wynika z naszych kalkulacji, zdecydowanie zwiększy ich sprzedaż” ? powiedział Jakub Radkowski, Kierownik Działu Projektów Specjalnych z Merlin.pl. „W dobie technologii i Internetu potrzebujemy innowacyjnego podejścia do literatury i czytelników, a my wiemy jak to zrobić”.

Wedle szacunków, już w 2017 roku sprzedaż e-booków ma przewyższyć w USA sprzedaż książek tradycyjnych. „W Polsce na razie 98 % rynku to książki drukowane, jednak wdrożenie w życie naszego projektu sprawi, że cały ten segment czeka e-bookowa rewolucja” ? zapewniał Radcowski. „Dostrzegamy ogromny potencjał w rynku e-booków, idziemy z duchem czasu i działamy zgodnie ze światowym trendem” ? dodał.

Merbook ma pojawić się na rynku już w pierwszym półroczu 2014 roku.

fot. Daniel Koć/Wikimedia

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy