McDonald?s zostanie największym dystrybutorem książek dziecięcych w UK

17 stycznia 2013


Miłośnicy hamburgerów mogą spać spokojnie. Sieć fastfoodów nie zmienia profilu, a jedynie rusza z nową kampanią. Do końca 2014 roku ma zamiar rozdać brytyjskim klientom wraz z zestawami Happy Meals 15 milionów książek dla dzieci.

Nowa kampania, która zaczęła się 9 stycznia, nosi nazwę „Happy Readers” i nawiązuje do podobnej akcji sprzed roku. Przez pięć tygodni do zestawów Happy Meals sprzedawanych w UK dołączone zostaną książeczki o takich tytułach, jak „Gwiazdy i Planety”, „Wielkie koty” czy „Oceany”.

„Badania wykazują, że istnieje wyraźny związek między posiadaniem książek i przyszłością dzieci” – powiedział Jonathan Douglas, dyrektor National Literacy Trust. „To niepokojące, że jedno na troje dzieci w Wielkiej Brytanii nie posiada żadnej książki, a połowa tak naprawdę nie czerpie przyjemności z czytania. Inicjatywy takie jak kampania McDonald?s odgrywają ważną rolę w trafianiu z książkami w ręce dzieci oraz inspirowaniu rodzin do wspólnego czytania.”

W tym przypadku wspólne czytanie wydaje się szczególnie wskazane. Jak wyliczają naukowcy, aby spalić jednego hamburgera niezbędne są 2,5 godziny czytania na głos.

Do końca 2014 roku McDonald?s planuje rozdać 15 milionów książeczek dla dzieci, zarówno powieści, jak i pozycji popularnonaukowych, co uczyni sieć największym dystrybutorem literatury dziecięcej w UK.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy