banner ad

Mashup Charlesa Bukowskiego z ambientem

6 czerwca 2013

Bukowski - mashup z ambientem
Hiszpański muzyk i twórca mashupów Jose L. Gomez, skrywający się pod pseudonimem Cotxetxe popełnił utwór, który powinien przypaść do gustu miłośnikom twórczości Charlesa Bukowskiego. „Last Days/Morning Year” to mieszanka melancholijnych dźwięków z boleśnie ponurym wierszem, recytowanym osobiście przez pisarza.

Okazuje się, że głos Bukowskiego nie tylko idealnie pasuje do podkładu hip-hopowego, ale równie dobrze, a może nawet i lepiej, komponuje się z ambientem. Cotxetxe wziął na warsztat zarejestrowany na taśmie wiersz „The Last Days of the Suicide Kid” (z ang. „Ostatnie dni młodego samobójcy”) z 1972 roku, w którym autor odmalowuje niezbyt optymistyczną wizję własnej starości, i połączył go z nagraniem „Bless This Morning Year” amerykańskiego muzyka i kompozytora używającego pseudonimu Helios.

To nie pierwszy mashup, w którym wykorzystano „The Last Days of the Suicide Kid”. Wcześniej wiersz łączono już m.in. z partią perkusji Johna Bonhama, pochodzącą z piosenki Led Zeppelin „When the Levee Breaks”. Efekt, jaki osiągnął Cotxetxe, jest jednak nieporównanie najlepszy.

Poniżej możecie wysłuchać utworu ?Last Days/Morning Year? w całości. Mp3 z nagraniem można z kolei pobrać z profilu Cotxetxe?a na Soundcloud.

http://www.youtube.com/watch?v=Ek6jfHdCW9g

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: muzyka, newsy