banner ad

Marvel stawia na romanse dla kobiet

11 lutego 2013


Jedno z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych zainteresowało się rynkiem romansów dla kobiet. Pierwsze dwie powieści o superbohaterkach, szukających szczęścia i miłości jednocześnie walcząc ze złem, ukażą się już w czerwcu tego roku.

„The She-Hulk Diaries” autorstwa Marty Acosty opowiadać będzie o Jennifer Walters (znanej jako She-Hulk), która stara się łączyć wspinaczkę po korporacyjnej drabinie w dzień z walką ze złoczyńcami w nocy. W międzyczasie chodzi na randki, aby znaleźć idealnego kandydata na męża, któremu nie będzie przeszkadzać, że jego ukochana zamienia się czasami w bardzo dużą i zieloną dziewczynę.

„Rogue Touch” autorstwa Christine Woodward ma z kolei koncentrować się na jednej z bohaterek wchodzących w skład X-Men. Rogue, bo o niej mowa, posiada moc przejmowania energii życiowej i wspomnień ludzi, co prowadzi do niemożności jakiegokolwiek kontaktu fizycznego. Po tym jak przypadkowo doprowadza swojego chłopaka do śpiączki, bohaterka ucieka z domu i spotyka tajemniczego Jamesa. Razem ruszają w drogę, co pozwoli jej pogodzić się z własnym życiem, a jemu uciec przed niebezpieczną rodziną.

Powieści firmowane logiem Marvela ukażą się we współpracy z wydawnictwem książkowym Hyperion Books (obie firmy należą do koncernu Disneya). Jak zapowiedział redaktor naczelny Hyperion, jest to ?świetny moment, aby zobaczyć, co stanie się z superbohaterkami, jeśli przeniesiemy je do tradycyjnych powieści dla kobiet?.

Ruwan Jayatilleke z Marvela wierzy, że książki łączące przygodę z romansem pozwolą dotrzeć ze znanymi superbohaterkami komiksowymi do nowej grupy dorosłych czytelniczek.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy