Marquez inspiracją dla? pokazu mody

18 lutego 2012


„Miłość w czasach zarazy” Gabriela Garcii Marqueza zainspirowała jesienną kolekcję ubrań projektanta mody Carlosa Camposa.

Utrzymana przede wszystkim w czerwieniach i tonacjach ziemi ? płowy karmel, terakota, wino, kremowy i niebieski ? kolekcja projektanta z Hondurasu została pokazana kilka dni temu podczas nowojorskiego tygodnia mody. Zamiarem Camposa było, aby kolory oddawały ?miłość, namiętność i krew?, których w powieści nie brakuje.

Carlos Campos z książką Marqueza

„Chcieliśmy zmieszać romans z realizmem we wnętrzu fantazji”– mówi Campos, który po raz pierwszy zetknął się z książką Marqueza, będąc jeszcze nastolatkiem.

New York Post wychwala kolekcję za stroje „poetyckie i pełne niuansów, tak jak książka”. „Pięknie zaprojektowane opcje ubrań wyjściowych to pewny przebój na salonach tej jesieni, ale najlepsze są barwne jednokolorowe garnitury, które leżały na modelach niczym druga skóra” – zachwyca się w relacji z pokazu nowojorska gazeta. Odzież wykonana jest wyłącznie z naturalnych włókien (wełna, kaszmir, jedwab, bawełna) zafarbowanych w łagodnych tonacjach.

Marquez to nie pierwszy autor, który natchnął Camposa. W ubiegłym roku projektant pokazał kolekcję inspirowaną wierszami Pablo Nerudy, do której wykorzystał tkaniny z Urugwaju, Peru i Włoch, gdzie poeta mieszkał przez jakiś czas. „Każdego roku powracam do tego, co leży u źródeł mnie jako osoby” – mówił wtedy Campos. Ciekawe, czy na przyszłorocznych pokazach projektant również odwoła się do swoich literackich zamiłowań?

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć niektóre ze strojów, inspirowanych powieścią Marqueza.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy