Mark Zuckerberg chce w 2015 roku przeczytać dwie książki miesięcznie. I namawia do tego innych

5 stycznia 2015

Mark_Zuckerberg_przeczyta_52_ksiazki
Założyciel Facebooka pochwalił się swoim noworocznym postanowieniem. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy Zuckerberg chce przeczytać przynajmniej jedną książkę co dwa tygodnie. Co więcej, liczy też, że namówi do tego samego użytkowników korzystających z jego portalu społecznościowego.

„Jestem podekscytowany moim wyzwaniem czytelniczym. Zauważyłem, że czytanie książek jest bardzo satysfakcjonujące intelektualnie. Książki pozwalają w pełni zbadać temat i zagłębić się w nim bardziej niż w przypadku większości dzisiejszych mediów” ? wyjaśnił na swoim profilu na Facebooku.

Czytając książki Zuckerberg chce skupić się na poznaniu różnych kultur, wierzeń, historii i technologii. Do tego samego zachęca również innych, dlatego utworzył fanpage o nazwie A Year of Books (z ang. Rok Książek). Użytkownicy Facebooka dowiedzą się stamtąd, co aktualnie czyta Zuckerberg, dzięki czemu będą mogli razem z nim realizować postanowienie. W ciągu dwóch dni profil polubiło ponad 125 tysięcy osób.

Wspomniany fanpage ma się stać również miejscem do dyskusji o czytanych przez Zuckerberga książkach. Szef Facebooka zaprasza do merytorycznej wymiany zdań wyłącznie osoby, które zapoznały się z danym tytułem, i zastrzega, że strona będzie moderowana, aby unikać komentarzy niezwiązanych z tematem.

Pierwszą książką, z którą w 2015 roku zapoznaje się Zuckerberg, jest „The End of Power” autorstwa znanego politologa Moisésa Naíma. Publikacja ta opisuje, jak na poszczególnych ludzi przechodzi coraz więcej władzy, która tradycyjnie była w posiadaniu wyłącznie dużych rządów, wojska i innych organizacji.

[am]
fot. TechCrunch

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy