Margaret Atwood pisze komiks superbohaterski. Premiera w 2016 roku

8 grudnia 2015

margaret-atwood-pierwszy-komiks
Wydawnictwo Dark Horse Comics zapowiedziało na przyszły rok premierę pierwszego komiksu napisanego przez cenioną kanadyjską pisarkę Margaret Atwood. Autorka wielokrotnie wymieniana wśród kandydatów do literackiej Nagrody Nobla stworzyła opowieść o niezwykłym superbohaterze, która składa hołd tradycyjnym komiksom i klasycznym pulpowym bohaterom.

„Wymyśliłam superbohatera, który jest po części kotem, a po części ptakiem. Ze względu na wymieszanie niektórych genów nasz bohater jest połączeniem kota i sowy, stąd jego futro i pióra, a także problemy z tożsamością” ? powiedziała Atwood. „Angel Catbird” ma być pełnym humoru i akcji komiksem, w którym pojawi się wiele gier słownych odnoszących się do kotów. „Wyobraźcie sobie dziwną mieszankę Spirita Willa Eisnera, Animal Mana Granta Morrisona i Chasa Truoga oraz Squirrel Girl Ryana Northa i Eriki Henderson” ? zapowiada Daniel Chabon, redaktor z wydawnictwa Dark Horse Comics.

margaret-atwood-pierwszy-komiks-rysownik

„Angel Catbird” to pierwszy komiks, do którego scenariusz napisała 76-letnia Margaret Atwood. Za warstwę graficzną odpowiada Johnnie Christmas (na zdj. powyżej). „To niezwykle ekscytujące móc pracować z jedną z największych współczesnych pisarek. Nie mogę się doczekać aż czytelnicy będą mogli poznać stworzony przez nas świat Angela Catbirda. Jest w nim życzliwość, odwaga, humor i mnóstwo akcji” ? powiedział rysownik.

Komiks ma ukazać się w trzech tomach przy współpracy Dark Horse Comics oraz Keep Cats Safe i Save Bird Lives, dwóch inicjatyw prowadzonych przez Nature Canada, najstarszą organizację charytatywną zajmującą się ochroną przyrody w Kanadzie. Premiera pierwszego tomu zapowiedziana została na jesień 2016 roku.

Margaret Atwood należy do wąskiego grona twórców, którzy zdobyli uznanie krytyków literackich, choć w swoich utworach odwołuje się często do literatury gatunkowej. Teraz po raz pierwszy będzie miała okazję spróbować swoich sił w komiksie.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę pierwszego tomu „Angel Catbird”:

margaret-atwood-pierwszy-komiks-okladka

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy