Łotewscy studenci zbudowali Wieżę Opowieści

5 września 2013

Wieża opowieści - 1
Tego lata na ruchliwym placu niedaleko dworca kolejowego w Kiesi (Łotwa) stanęła niewielka biblioteka zbudowana z materiałów pochodzących z recyklingu. Wieża Opowieści, bo taką nazwę nosi biblioteka, to projekt zrealizowany w trakcie letnich warsztatów przez studentów i wychowawców z Ryskiego Uniwersytetu Technicznego.

Przez dwa tygodnie dziewiątka studentów architektury pod okiem trójki wychowawców zaprojektowała obiekt przypominający kształtem gigantyczną stożkowatą lampę, zapewniającą mieszkańcom światło i miejsce do czytania przez 24 godziny na dobę. Dzięki współpracy z lokalną biblioteką udało się zaopatrzyć Wieże Opowieści w mniej wartościowe książki, które przechodnie mogą czytać na miejscu albo zabrać ze sobą w podróż.

Wieża Opowieści - 2

Budowa miniaturowej biblioteki zajęła trzy i pół dnia. Cały obiekt wykonany został z surowców wtórnych ? począwszy od drewnianych ram po prefabrykowane panele odbijające światło.

Wieża Opowieści ma pełnić rolę tymczasowej biblioteki do czasu aż w miejscowej bibliotece nie zostanie ukończony remont, co zgodnie z zapowiedziami potrwa około 18 miesięcy.

Wieża Opowieści - 3

Wieża Opowieści - 4

Wieża Opowieści - 5

Wieża Opowieści - 6

Wieża Opowieści - 7

Wieża Opowieści - 8

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy