Lodowy hotel z Laponii zaprasza do spędzenia nocy w scenerii z „Gry o tron”

10 stycznia 2018


Wielbiciele sagi „Pieśń lodu i ognia” mają nowy cel wędrówek. Do końca kwietnia w Laponii, prawie 200 kilometrów nad kołem podbiegunowym, otwarty jest hotel tematyczny nawiązujący do „Gry o tron” i książek George’a R.R. Martina. Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że cały obiekt wykonany został z lodu i śniegu.

Każdego roku około 20 milionów kilogramów śniegu i 350 tysięcy kilogramów krystalicznie czystego naturalnego lodu wykorzystuje się do zbudowania spektakularnej SnowVillage, czyli Śnieżnej Wioski. Na terenie o powierzchni ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych znajdują się: Śnieżny Hotel z pokojami widokowymi i apartamentami, Lodowa Restauracja, Lodowy Bar i Lodowa Kaplica, gdzie można wziąć ślub. W tym roku cały wystrój hotelu nawiązuje do „Gry o tron”.

Utalentowani rzeźbiarze w lodzie z Rosji, Polski, Łotwy i Ukrainy przyozdobili pokoje w motywy znane z serialu na podstawie sagi Martina. Można więc tu znaleźć naturalnych rozmiarów żelazny tron, przerażającą salę z twarzami z Domu Czerni i Bieli oraz ogromnego białego wędrowca z jarzącymi się, niebieskimi oczami.

Dla gości przeznaczono dziesięć pokoi. Ceny zaczynają się od 200 dolarów za noc. Z uwagi na to, że temperatura we wnętrzach utrzymuje się na poziomie od ?5 do ?2 stopni Celsjusza, zaleca się wynajmować pokoje tylko na jedną noc. W pomieszczeniach wszystko wykonane jest z lodu, łącznie z łóżkami. Wyjątek stanowią materace do spania. Hotel zapewnia też wysokiej jakości śpiwory termiczne oraz gorący sok z jagód po przebudzeniu. Jeśli ktoś chciałby zostać w Śnieżnej Wiosce na dłużej, chociażby z uwagi na doskonałą lokalizację do obserwowania Zorzy Polarnej, dostępne są ciepłe chaty z drewna.

Aby móc zobaczyć to niesamowite miejsce, oczywiście nie trzeba zostawać tu na noc. Wioska jest codziennie otwarta dla zwiedzających. Wstęp kosztuje 18 dolarów, natomiast wycieczka z przewodnikiem około 78 dolarów (dla grup do 30 osób). Obiekty położone są w zachodniej części Laponii, w pobliżu ośrodków narciarskich Ylläs i Levi. Łatwo do nich dojechać z lotniska Kittilä. Również oba wspomniane ośrodki organizują regularne wycieczki samochodem lub skuterem śnieżnym.

Śnieżna Wioska budowana jest każdej zimy od 2000 roku. Tym razem projekt został zrealizowany we współpracy z HBO Nordic. Hotel będzie dostępny dla gości tylko do 30 kwietnia 2018 roku.

Na załączonych fotografiach możecie zobaczyć wnętrza Śnieżnego Hotelu nawiązujące do „Gry o tron” (kliknij w zdjęcia, aby powiększyć).

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy