banner ad

Literackie pin-up girls na kartach kalendarza

3 października 2012


Rysownik Lee Moyer we współpracy z organizacją charytatywną Worldbuilders zrealizował kalendarz na 2013 rok, w którym znalazło się dwanaście pin-up girls inspirowanych słynnymi książkami z gatunku literatury fantastycznej.

Pomysł na zrobienie podobnego kalendarza pojawił się już w zeszłym roku. Wtedy na jego kartach zagościły dziewczyny odwołujące się do klasycznych dzieł Marka Twaina czy Lwa Tołstoja. W tym roku inicjatorzy projektu zdecydowali się poprosić o uzyskanie zgody współczesnych autorów fantastyki, w tym Neila Gaimana, Raya Bradbury?ego, George?a R. R. Martina, Patricię Briggs, Terry?ego Pratchetta, Jima Butcher, Charlene Harris i innych. Każdy z nich zatwierdzał koncepcję swojej pin-up girl. Neil Gaiman zgodził się nawet, żeby jego żona, Amanda Palmer, pozowała do rysunku.

Kalendarz 2013 – Terry Pratchett

Kalendarz 2013 – Patricia Briggs

Kalendarz kosztujący 20 dolarów można zamawiać w sklepie należącym do Worldbuilders. Zyski z kalendarza przeznaczone zostaną na Heifer International, organizację charytatywną, która działa w kierunku zwalczania ubóstwa i głodu poprzez wspieranie edukacji, zrównoważonego rolnictwa i lokalnego przemysłu.

Kalendarz 2013 – Jim Butcher

Kalendarz 2013 – Peter S. Beagle

Tak przedstawia się okładka kalendarza w pełnej krasie:

Poniżej prezentujemy również kilka ilustracji oraz zdjęć pin-up girls z zeszłorocznego kalendarza:

Kalendarz 2012 – okładka przód

Kalendarz 2012 – Herman Melville

Kalendarz 2012 – Lewis Carroll

Kalendarz 2012 – Mark Twain

Kalendarz 2012 – Charles Dickens

Kalendarz 2012 – Nathaniel Hawthorne

Kalendarz 2012 – Lew Tołstoj

Kalendarz 2012 – okładka tył

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy