Listonosz pomógł 12-latkowi zdobyć książki do czytania. Na apel zareagowali ludzie z całego świata

30 lipca 2015

chlopiec-listonosz-ksiazki-1
Dzięki inicjatywie listonosza Rona Lyncha półki 12-letniego Mathew Floresa zapełniły się książkami. Wystarczył jeden wpis na Facebooku opisujący spotkanie z chłopcem, który uwielbiał czytać, a wieść o akcji zachęcającej do wysyłania książek obiegła cały świat.

Ron Lynch, pracujący jako listonosz w Sandy, doręczał pocztę, gdy zauważył 12-letniego Mathew Floresa, który wyciągał reklamy z kosza na „śmieciową pocztę”. Jak chłopiec wyjaśnił, szukał czegoś do czytania. „Czytanie jest interesujące. Plus czyni cię mądrzejszym” – tłumaczył.

Poruszony tymi słowami listonosz zaczął rozmawiać z Mathew i dowiedział się, że chłopiec czyta reklamy, ponieważ nie ma swoich książek, a jego rodziny nie stać na bilet na autobus do biblioteki.

„Sam zacząłem czytać wcześnie. Miłością do książek zaraziła mnie matka” ? powiedział Rob Lynch. Listonosz nie krył swojego zaskoczenia zainteresowaniami chłopca. „W wieku 12 lat [Mathew] nie chciał elektroniki, nie chciał siedzieć przed telewizorem, grając przez cały dzień w gry, dzieciak chciał po prostu czytać” ? dodał.

Słowa chłopca wywarły na nim takie wrażenie, że postanowił coś zrobić. Opisał spotkanie z Mathew czytającym niechcianą korespondencję, którą większość wyrzuca do śmieci, i udostępnił jego zdjęcie na Facebooku w nadziei, że kilku przyjaciół znajdzie zbędne książki, które bez żalu zechcą przesłać chłopcu.

chlopiec-listonosz-ksiazki-2

Post zaczął prawdziwą lawinę reakcji. Ludzie z całego świata nie tylko udostępniali go dalej, ale i sami zaczęli wysyłać książki do Mathew. „Miałem wieści z Wielkiej Brytanii, Australii, Indii” – nie mógł uwierzyć listonosz.

Kiedy przybył do domu Mathew z pudłem swoich książek, okazało się, że zupełnie obcy ludzie od kilku dni wysyłali chłopcu „materiały” do czytania. „Pisali: 'Te książki są dla ciebie'” – mówił uśmiechnięty Mathew w rozmowie ze stacją KSL 5. „Myślałem, że to pomyłka, ale [książki] były dla mnie. Jestem bardzo szczęśliwy” – dodał, obiecując, że przeczyta każdą książkę, a potem podzieli się nimi z innymi dziećmi.

Mathew najbardziej się cieszy, że będzie mógł wreszcie przeczytać całą serię o Harrym Potterze. Ale wśród otrzymanych książek znajdzie również wiele innych pozycji, które pokocha. Bo jak powiedział kiedyś Walt Disney, „jest więcej skarbów w książkach niż we wszystkich łupach piratów na 'Wyspie skarbów'”.

chlopiec-listonosz-ksiazki-3

[ks]
źródło: KSL 5

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy