Lego wypuściło minifigurkę bibliotekarki

7 sierpnia 2013

Lego Bibliotekarka
W dziesiątej serii swych minifigurek firma Lego – obok trendsetterki, rzymskiego dowódcy, spadochroniarza i dwunastu innych postaci – wypuściła Lego Bibliotekarkę.

„Książki są dla bibliotekarza najwspanialszą rzeczą na świecie. Czytając je możesz przeżyć ekscytujące przygody w dalekich krajach, poznać nowych przyjaciół i kultury. Pozwalają ci odkryć poezję, literaturę klasyczną, science fiction i wiele innych gatunków. Gdyby tylko każdy lubił czytać tak bardzo jak bibliotekarka, świat byłbym lepszym miejscem. I cichszym!” – czytamy w opisie figurki.

Chociaż minifigurka Lego wpisuje się w stereotypowe postrzeganie bibliotekarek jako niezbyt gustownie ubranych okularnic, co obecnie daleko odbiega od rzeczywistości, to jednak zabawka może stanowić sympatyczną ozdobę waszych półek z książkami.

Klocki i figurki słynnej duńskiej firmy już niejednokrotnie czerpały inspiracje z literatury. Na naszej stronie mogliście już przeczytać m.in. o Amerykance, która wybudowała z klocków Lego Szkołę Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, a także zobaczyć figurki znanych pisarzy, w tym Ernesta Hemingwaya, Marka Twaina i Edgara Allana Poe.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy