Lauren Weisberger zapowiada kolejną kontynuację książki „Diabeł ubiera się u Prady”. Tym razem poznamy dalsze losy Emily

20 grudnia 2017


Pisarka Lauren Weisberger znów wraca do bohaterek, które opisała w powieści „Diabeł ubiera się u Prady”. Na czerwiec 2018 roku zapowiedziana została nowa książka. Tym razem poznamy dalsze losy Emily, drugiej asystentki Mirandy, w którą na ekranie wcieliła się Emily Blunt (na zdj.).

Opublikowana w 2003 roku powieść „Diabeł ubiera się u Prady” opowiadała o Andrei, dziewczynie z małego miasteczka, która zdobyła posadę asystentki u wpływowej redaktorki naczelnej jednego z najważniejszych pism zajmujących się modą. Perypetie bohaterki, wynikłe z relacji, jakie miała z typową szefową „z piekła rodem”, podbiły serca czytelników na całym świecie. Książka sprzedała się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy i doczekała się w 2006 roku ekranizacji z gwiazdorską obsadą. W 2013 roku Weisberger napisała więc kontynuację, w której obie asystentki Mirandy, Andrea i Emily, zakładają własną gazetę i ponownie stykają się z dawną naczelną. Wprawdzie druga książka nie cieszyła się tak dobrym odbiorem, jak pierwsza, ale nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja, dlatego pisarka po raz kolejny wraca do bohaterek „Diabła…”, a konkretnie do Emily Charlton. Może i była to wredna postać, ale przy tym szalenie zabawna. Jak więc nie poświęcić jej osobnej powieści.

Manuskrypt nowej powieści Lauren Weisberger.

W książce, która ma nosić tytuł „When Life Gives You Lululemons”, Emily ma 36 lat, przystojnego męża i pracuje w Hollywood jako konsultantka do spraw wizerunku. W ostatnim czasie straciła kilku klientów, dlatego choć zazwyczaj nie zajmuje się klientami z przedmieść, gdy otrzymuje zlecenie z Greenwich, w stanie Connecticut, przyjmuje propozycję bez wahania. Chodzi bowiem o Karolinę Hartwell, supermodelkę rozpoznawalną na całym świecie, która była twarzą L’Oreal, a teraz jest wspaniałą żoną nowo wybranego senatora mającego chrapkę na fotel prezydenta. Karolina została przyłapana na jeździe pod wpływem alkoholu, co więcej ? w samochodzie wiozła akurat czyjeś dzieci. Emily próbuje przywrócić jej reputację z pomocą prawniczki, która dla macierzyństwa zrezygnowała z pracy w prestiżowej kancelarii.

Weisberger pokazała już okładkę powieści „When Life Gives You Lululemons”. Możecie ją zobaczyć poniżej:

[am,aw]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy