banner ad

Lana Del Rey wydaje debiutancki tom wierszy

10 lipca 2020

Amerykańska piosenkarka Lana Del Rey zadebiutuje na rynku literackim tomem wierszy. Książka będzie nosiła tytuł „Violet Bent Backwards Over the Grass”, a w Stanach Zjednoczonych ukaże się nakładem wydawnictwa Simon & Schuster.

Na tomik, który ma zostać wydany w twardej oprawie 29 września, złoży się ponad 30 wierszy. Poznaliśmy nawet tytuły niektórych z nich: „Never to Heaven”, „The Land of 1,000 Fires”, „Past the Bushes Cypress Thriving”, „LA Who Am I to Love You?”. W książce znajdą się również skany oryginalnych manuskryptów oraz fotografie wykonane przez artystkę.

„’Violet Bent Backwards Over the Grass’ to tytułowy wiersz z książki i pierwszy z wielu, które napisałam. Niektóre z nich pojawiły się od razu w całości, więc nagrałam je na dyktafon, a następnie przepisałam na maszynie, nad innymi pracowałam mozolnie, wybierając każde słowo, aby stworzyć idealny wiersz. Są eklektyczne, szczere i nie starają się być niczym innym od tego, czym są. Dlatego jestem z nich dumna, zwłaszcza że duch, w którym zostały napisane, był bardzo autentyczny” ? powiedziała Lana Del Rey.

Przedstawiciel wydawnictwa Simon & Schuster mówi, że poezja piosenkarki jest „intymna i poruszająca”. Artystka nagrała również recytacje wybranych wierszy w towarzystwie muzyki wykonywanej przez Jacka Antonoffa. Album mówiony będzie dostępny w wersji elektronicznej już 28 lipca. Płyty winylowa i kompaktowa zostaną opublikowane już po wydaniu tomiku, czyli 2 października.

Jednego z recytowanych przez Lanę Del Rey wierszy możecie wysłuchać poniżej:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lana Del Rey (@lanadelrey)

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy