Lana Del Rey napisała piosenkę o Sylvii Plath

17 grudnia 2018


Lana Del Rey zapowiada, że wśród nagrań, które znajdą się na przyszłorocznym albumie „Norman Fucking Rockwell”, jest utwór poświęcony Sylvii Plath. Krótki fragment piosenki artystka udostępniła w mediach społecznościowych.

Piosenkarka wielokrotnie wspominała o fascynacji Sylvią Plath. Była nawet określana jako muzyczny odpowiednik poetki. W 2012 roku wzięła udział w sesji zdjęciowej dla australijskiego wydania „Vogue”, która była inspirowana życiem Plath. Napisanie utworu poświęconego jednej z ulubionych autorek wydaje się więc naturalnym posunięciem.

Lana Del Rey wielokrotnie dawała wyraz swej poetyckiej pasji, szczególnie do twórczości Allena Ginsberga i Walta Whitmana. O tym drugim wspomniała w jednej ze swoich piosenek. Artystka sama też pisze wiersze. Planuje wydać tomik. Niedawno ujawniła tytuł książki: „Violet Bent Backwards Over the Grass” (z ang. „Fiołek pochylony do tyłu nad trawą”).

Piosenka „Sylvia Plath” ma się znaleźć na albumie „Norman Fucking Rockwell”, który zapowiadany jest na koniec marca 2019 roku. Oto krótki fragment utworu, który Lana Del Rey zamieściła w sieci:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy