Lady Gaga i Tony Bennett zachęcają do kupna książek na święta

19 listopada 2015

lady-gaga-bennett-ksiazki-1
Książki to jedne z najchętniej kupowanych prezentów pod choinkę. Wie o tym amerykańska sieć księgarni Barnes & Noble, dlatego przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia zdecydowała się na kampanię reklamową w wielkim stylu. Do zakupu książek zachęcają w niej dwie gwiazdy – Lady Gaga i Tony Bennett.

Tematem reklamy jest hasło „Nigdy nie wiesz, kogo możesz spotkać w Barnes & Noble”. Twórcy jednominutowego klipu zrezygnowali ze zwyczajowych w tego typu produkcjach zachęt. Wszystko, co trzeba, potencjalni klienci wywnioskują sami. Do jednego z oddziałów sieci księgarń wchodzi zmarznięta Lady Gaga i zaczyna rozglądać się między zgromadzonymi na półkach książkami, nucąc „Baby, It?s Cold Outside”. Tymczasem po drugiej stronie regału przechadza się Tony Bennet, śpiewając męską partię tej klasycznej piosenki z 1944 roku. Kiedy oboje mijają regał, dostrzegają siebie nawzajem i witają jak starzy przyjaciele.

lady-gaga-bennett-ksiazki-2

Klip jest częścią nowej kampanii reklamowej sieci Barnes & Noble, która w ostatnich latach odnotowuje spadek sprzedaży. Prezes firmy, 74-letni Leonard Riggio, postawił więc na dobrze znane wszystkim gwiazdy estrady. Wykorzystał do tego celu osobiste koneksje – od dawna jest przyjacielem Tony’ego Benneta, toteż zapytał go, czy nie były skłonny wziąć udziału w nowej reklamie sieci. Zaznaczył też, że jego towarzyszką mogłaby być Lady Gaga. 89-letni weteran sceny przystał na tę propozycję z ochotą, ponieważ miał już na koncie duet z kontrowersyjną wokalistą i od tego czasu są ze sobą w przyjacielskich relacjach. Efekt najnowszej współpracy duetu możecie zobaczyć poniżej.

lady-gaga-bennett-ksiazki-3

Sieć Barnes & Noble liczy, że dzięki reklamie uda jej się pozyskać nowych klientów. Z uwagi na pojawiające się w niej gwiazdy, być może uda się też zachęcić do sięgnięcia po książki nowe osoby.

Waszym zdaniem, które polskie gwiazdy mogłyby wystąpić w podobnej reklamie w Polsce?

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy