banner ad

Kyle MacDonald sprzedaje zdekonstruowane pisakami książki

19 maja 2012


Kyle MacDonald, Kanadyjczyk, znany z tego, że w ciągu roku, dzięki barterowej wymianie, zamienił spinacz biurowy na dwupoziomowy dom, podjął się kolejnego niecodziennego projektu – sprzedaje zdekonstruowane pisakami książki.

Chociaż w pierwszym momencie wydaje się to nieco absurdalne, projektowi MacDonalda przyświeca jak najbardziej przemyślany cel. Przy użyciu pisaków Kanadyjczyk eliminuje słowa z poszczególnych egzemplarzy książki „Be Excellent at Anything: The Four Keys To Transforming the Way We Work and Live”, przekształcając je tym samym w nowe, pełne unikalnych wierszy, fraz i rysunków dzieła, zatytułowane „Be Anything”.

Na „pozamazywanie” każdego egzemplarza książki MacDonald zużywa 5 czarnych flamastrów i 100 godzin żmudnej pracy. Sporządzone w powyższy sposób dzieła sprzedaje poprzez Etsy za 345 dolarów i 67 centów od sztuki.

Pomysł zainspirowany został „zaciemnianą poezją” (oryg. „blackout poetry”) Austina Kleona, który w podobny sposób tworzył wiersze z fragmentów codziennych gazet.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy