banner ad

Księgarnia z „Notting Hill” zamknięta

10 września 2011


Nie powiodły się próby uratowania The Travel Bookshop. Słynna londyńska księgarnia podróżnicza, znana z filmu „Notting Hill” została zamknięta. Właściciel sklepu nie był w stanie dokładać dłużej do interesu.

The Travel Bookshop przez 32 lata działalności stanowiła nie tylko ozdobę modnej dzielnicy ale również miejsce spotkań pisarzy i dziennikarzy z czytelnikami. Świat usłyszał o niej za sprawą słynnej komedii romantycznej „Notting Hill”.

Bohater filmu, grany przez Hugh Granta William jest właścicielem niszowej księgarni, do której pewnego dnia przychodzi popularna na całym świecie aktorka Anna (Julia Roberts). To spotkanie będzie początkiem niecodzienej miłości gwiazdy filmowej do zwyczajnego, odrobinę fajtłapowatego mężczyzny. Film zarobił ponad 360 milionów dolarów a miejsce spotkania bohaterów (księgarnia The Travel Bookshop) stała się jedną z najpopularniejszych londyńskich atrakcji turystycznych.

Niestety, popularność nie uchroniła księgarni przed zamknięciem. Właściciel próbował sprzedać sklep, jednak nie udało mu się znaleźć kupca. 22 sierpnia na swoim profilu na Facebooku księgarnia poinformowała o likwidacji oraz dwutygodniowej akcji wyprzedaży książek. Lokalni artyści i poeci wszczęli kampanię aby uratować księgarnię, zgłosili się nawet chętni gotowi pracować za darmo. Akcja odbiła się również echem za oceanem. Do akcji przyłączył się Alec Baldwin, który w filmie zagrał zdradzanego partnera Julii Roberts. Aktor zamieścił na swoim Twitterze wpis z apelem o pomoc dla księgarni. Niestety, pomimo usilnych prób księgarni nie udało się uratować.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy