Książki Kinga, Dukaja, Lagercrantza, Mroza i innych do przeczytania za darmo! Ruszyła ogólnopolska akcja „Czytaj PL”

3 listopada 2016

akcja-czytaj-pl-2016-1
Książki Stephena Kinga, Jacka Dukaja, Davida Lagercrantza i Remigiusza Mroza, komiks z serii „Kajko i Kokosz” oraz wiele innych bestsellerowych tytułów czytelnicy z całej Polski mogą w listopadzie przeczytać za darmo. Wszystko dzięki tegorocznej edycji akcji promującej czytelnictwo pod hasłem „Czytaj PL”.

Od 2 listopada na ulicach polskich miast można spotkać darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Ich rolę pełnią wykorzystywane zazwyczaj w celach reklamowych citylighty na przystankach oraz plakaty. Na każdym z nich znajdują się kody umożliwiające bezpłatne wypożyczenie bestsellerowych tytułów. Oferta obejmuje 12 e-booków, 8 audiobooków (z czego 2 to superprodukcje) ? książki, które sprzedały się na świecie w łącznym nakładzie 10 milionów egzemplarzy.

Akcja swoją skalą przebija pilotażowy projekt z zeszłego roku. Organizatorzy, Krakowskie Biuro Festiwalowe i platforma Woblink.com, liczą, że dzięki darmowym wypożyczalniom e-booków i audiobooków umieszczonym na ponad 600 nośnikach w 16 miastach oraz szerokiemu wejściu w świat wirtualny akcja dotrze do milionów Polaków. Co ważne, pomysłodawcy akcji postanowili czynnie zaangażować w promowanie czytelnictwa samych użytkowników, w czym pomocna ma być możliwość dzielenia się kodami ze swoimi znajomymi za pomocą aplikacji.

akcja-czytaj-pl-2016-2

Kampania „Czytaj PL” jest szczególna nie tylko ze względu na swój zasięg, ale także dzięki doborowi książek, wśród których znalazły się największe bestsellery i kultowe tytuły. Do czytelników trafi za darmo 12 książek, zarówno pozycje zaliczane do klasyki swoich gatunków, jak „Inne pieśni” Jacka Dukaja czy „Lśnienie” Stephena Kinga oraz nowe tytuły, jak „Trawers” napisany przez Remigiusza Mroza, określanego mianem najgorętszego nazwiska polskiego kryminału, „Co nas nie zabije” Davida Lagercrantza, następcy Stiega Larssona, czy „Czerwony Kapitan” Dominika Dana, na podstawie którego nakręcono film z Maciejem Stuhrem w roli głównej. Na półce wirtualnej wypożyczalni znalazła się także biografia największego wizjonera XXI wieku Elona Muska i książki dla poszukiwaczy ciekawostek naukowych ? „W rzeczy samej” Marka Miodownika, oraz dla miłośników języka polskiego ? „Mówiąc inaczej” Pauliny Mikuły. Pulę dwunastu tytułów zamykają „Złodziejska magia”, czyli pierwsza część popularnej trylogii fantasy „Prawo millenium” Trudi Canavan, kultowy „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, popularna na całym świecie opowieść dla młodzieży o magicznym krześle stworzona przez Andrzeja Maleszkę oraz „Ósme życie” gruzińskiej pisarki Nino Haratischwili.

„Ubiegłoroczny pilotaż w 6 miastach pokazał, że znaleźliśmy sposób na przekonanie do czytania. To niebanalna forma, duża skala i tytuły zarazem dobre, jak i popularne. W tym roku Czytaj PL To nie tylko akcja w pełni ogólnokrajowa, ale i zorganizowana na niespotykaną gdziekolwiek indziej na świecie skalę. Cieszę się, że przedsięwzięcie realizowane już od 4 lat rozwija się w tak błyskawicznym tempie” ? mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego organizującego kampanię.

„Osiem tytułów będzie dostępnych w dwóch wersjach, jako e-book oraz audiobook. Są wśród nich dwie superprodukcje, zrealizowane z rozmachem i nagrane z udziałem czołowych polskich aktorów. Po raz pierwszy w akcji udostępniamy również komiks. Książki dostępne w tej edycji akcji Czytaj PL! sprzedały się na całym świecie w łącznym nakładzie 10 milinów egzemplarzy, mogę więc powiedzieć z pełnym przekonaniem, że to absolutne bestsellery” – mówi Paweł Polański z platformy e-bookowej Woblink.com, współorganizatora akcji.

Ponieważ Woblink przygotował na potrzeby tegorocznej edycji zupełnie nową aplikację mobilną, użytkownicy mogą korzystać z wielu nowych funkcji. Obecnie do wypożyczenia wszystkich książek wystarczy jeden kod. Co jednak z osobami mieszkającymi poza wyznaczonymi miasta? Okazuje się, że oni także mogą pozyskać dostęp do książek. Wprowadzona została funkcja umożliwiająca zaproszenia do akcji 5 znajomych – dzięki temu oni od razu otrzymają dostęp do kolekcji e-booków i audiobooków. Aby skorzystać z darmowych książek, należy ze sklepu App Store lub Google Play pobrać aplikację Woblink i przejść do zakładki Czytaj PL. Następnie można już skanować kody QR dające darmowy dostęp do konkretnych książek i zapraszać do akcji znajomych. „Czytaj PL” trwa do 30 listopada. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl.

akcja-czytaj-pl-2016-3

Tematy: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy