Książki Katarzyny Puzyńskiej zostaną opublikowane w ponad 20 krajach!

18 stycznia 2016

katarzyna-puzynska-zagranica
Kolejna polska autorka kryminałów budzi coraz większe zainteresowanie na międzynarodowym rynku literackim. Wydawnictwo Prószyński i S-ka informuje, że Katarzyna Puzyńska, autorka popularnej serii o policjantach z Lipowa, dołączyła do wąskiego grona autorów, których książki wydane zostaną zarówno w Europie, jak i Ameryce Południowej.

Jedno z największych hiszpańskich wydawnictw ? Maeva Ediciones ? zakupiło właśnie prawa do publikacji dwóch książek Puzyńskiej – „Motylka” i „Więcej czerwieni”. Powieści wydawane będą w tej samej serii, co książki takich autorów, jak Camilla Läckberg, Nele Neuhaus czy Jussi Adler-Olsen. „Jestem bardzo szczęśliwa, że Lipowo trafi do Hiszpanii, ponieważ przez pewien czas miałam okazję mieszkać i pracować w tym pięknym kraju. Nadal jest on dla mnie bardzo ważny” – napisała Puzyńska na swoim profilu na Facebooku.

Wydawnictwo Maeva Ediciones nabyło prawa nie tylko na rynek hiszpański, ale też inne kraje hiszpańskojęzyczne: Meksyk, Argentynę, Peru, Kolumbię, Portoryko, Kostarykę, Chile, Panamę, Ekwador, Wenezuelę, Gwatemalę, Honduras, Boliwię, Salwador, Nikaraguę, Paragwaj, Urugwaj, Kubę i Dominikanę. Zważywszy na to, że seria o Lipowie ukaże się także na Litwie, nakładem wydawnictwa Gimtasis Zodis, oraz w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, nakładem wydawnictwa DTV, oznacza to, iż książki Puzyńskiej trafią w najbliższych latach do ponad dwudziestu krajów. A to nie koniec, bowiem nowo utworzona agencja literacka Linwood Messina chce znaleźć autorce wydawców w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

W swoich książkach o Lipowie Katarzyna Puzyńska łączy elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym, który osadza w szerokim kontekście społeczno-obyczajowym. Jej powieści cenione są za unikalny styl narracji, trzymającą w napięciu fabułę i dopracowane portrety psychologiczne bohaterów. W planach jest już ekranizacja serii o Lipowie.

[am]
fot. Ania Pińkowska

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy