Książka ze wspomnieniami Thurstona Moore’a z Sonic Youth zapowiedziana na 2023 rok

6 lipca 2021

Po Kim Gordon, która napisała autobiografię „Dziewczyna z zespołu”, kolejna osoba z Sonic Youth opublikuje swoje wspomnienia. Tym razem będzie to były mąż artystki – gitarzysta i wokalista Thurston Moore.

Zgodnie z zapowiedziami w swej książce zatytułowanej „Sonic Life” Thurston Moore opisze całą wieloletnią karierę, od zauroczenia punk rockiem i ruchem no wave na nowojorskiej scenie muzycznej w latach 70., przez początki Sonic Youth w pierwszej połowie lat 80., aż po duże trasy koncertowe i wzrost popularności alternatywnego rocka w epoce Nirvany.

Trzy dekady obecności Sonic Youth na scenie przedstawione zostaną z perspektywy Moore’a, który obficie będzie czerpał materiały ze swoich osobistych archiwów i przeprowadzonych badań. A z racji tego, że na swej drodze artysta spotkał wielu uznanych pisarzy, m.in. Williama Burroughsa i Allena Ginsberga, można oczekiwać, że w książce pojawią się także wątki literackie. Premiera „Sonic Life” zapowiedziana jest na 2023 rok.

62-letni Thurston Moore aktualnie mieszka w Londynie i wciąż aktywnie uczestniczy w niezliczonych projektach muzycznych. Warto też dodać, że artysta ma już doświadczenie literackie. Napisał i wydał kilka zbiorów poezji oraz książkę poświęconą kasetom magnetofonowym.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy