Książka o Putinie autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich przekroczyła pułap 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy

28 czerwca 2022

Po napaści wojsk Putina na Ukrainę zainteresowanie czytelników Federacją Rosyjską i jej przywódcą znacznie wzrosło. Znalazło to odbicie na listach bestsellerów. Jak wynika z danych Grupy Wydawniczej Foksal, sprzedaż książki „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich w tym roku przekroczyła 105 tysięcy egzemplarzy.

W ciągu ostatnich pięciu miesięcy Krystyna Kurczab-Redlich stała się jedną z najpopularniejszych ekspertek od tematyki międzynarodowej, regularnie goszcząc w największych polskich mediach. W opublikowanej po raz pierwszy w 2016 roku przez Wydawnictwo W.A.B. książce „”Wowa, Wołodia, Władimir” ujawniła nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji, skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiści wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i w Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim, jak wiele osób wysłał na cmentarz, jakim był mężem i jakim jest ojcem.

„Kiedy książka ukazywała się po raz pierwszy sześć lat temu, duża część ekspertów i politycznego salonu zignorowała jej przesłanie, twierdząc, że negatywny obraz prezydenta Rosji jest przesadzony. A przecież 'Wowa’ był forpocztą tego, co wydarzyć się może. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że Putin zdolny jest prawie do wszystkiego. Do wszystkiego, co złe. Tym bardziej dziękuję za ogromne zaufanie czytelniczkom i czytelnikom, którzy moją pracę docenili” – komentuje sprzedażowy wynik Krystyna Kurczab-Redlich.

„Biografia autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich pozwoliła czytelniczkom i czytelnikom lepiej zrozumieć rzeczywistość i stała się prawdziwym wydawniczym fenomenem” – dodaje Anna Dziewit Meller, redaktorka naczelna i dyrektorka wydawnicza.

Na fali popularności „Wowy, Wołodii, Władimira” Wydawnictwo W.A.B. postanowiło więc przypomnieć pierwszą książkę autorki, chwaloną m.in. przez Kapuścińskiego i Miłosza „Pandrioszkę”. Reportażystka w fascynujący sposób nakreśliła w niej obraz Rosji lat 90. XX wieku i zmian politycznych, obyczajowych oraz społecznych, jakie w tym kraju zachodziły. Warto więc i po tę publikację sięgnąć, jeśli jej jeszcze nie znacie.

[am]


Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy