banner ad

Książka i rozszerzona rzeczywistość

6 lutego 2012


Amerykańskie wydawnictwo Siglio Press zapowiedziało wydanie książki pt. ?Between Page And Screen? (?Pomiędzy stroną a ekranem?), która jako pierwsza będzie w całości oparta o system rzeczywistości rozszerzonej.

Określany jako ?cyfrowa książka typu pop-up? tomik poetycki autorstwa Amaranth Borsuk i Brada Bouse?a nie będzie zawierał na swoich stronach żadnych słów a jedynie specjalny kod QR. Kiedy czytelnik przytrzyma stronę z kodem naprzeciwko kamery internetowej, tekst poematu pojawi się na ekranie.

Do tej pory na rynku ukazało się już kilka pozycji, które korzystały z rzeczywistości rozszerzonej jako uzupełnienia dla tekstu. ?Between Page And Screen? to pierwsza tradycyjna książka, która w całości oparta jest na tej technologii i nie zawiera nic oprócz czarno-białych kodów.

44-stronicowy tomik można zamówić za niecałe 25 dolarów pod tym adresem (premiera książki zapowiedziana jest na kwiecień).

Rzeczywistość rozszerzona to system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Najczęściej wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona zostaje wygenerowana w czasie rzeczywistym grafika.

Poniżej możecie zobaczyć krótki film reklamowy prezentujący tomik ?Between Page And Screen? w użyciu:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy