Kraków: matka z synem zatrzymani za kradzież ponad 500 nowości książkowych

29 maja 2017


Krakowscy policjanci zatrzymali 60-letnią kobietę oraz jej 30-letniego syna. Oboje usłyszeli zarzuty systematycznej kradzieży książek z drukarni, które później były odsprzedawane na portalu aukcyjnym.

Kiedy dyżurny VI komisariatu krakowskiej policji odebrał zgłoszenie, że na terenie jednej z drukarni regularnie giną wydrukowane książki, najczęściej nowości, które dopiero miały trafić do sprzedaży w księgarniach, policjanci zajęli się sprawą i przeprowadzili dochodzenie. Udało im się ustalić, że na jednym z aukcyjnym portali pojawiają się nowości w atrakcyjnych cenach. Właścicielką konta, z którego wystawiane były aukcje, okazała się młoda dziewczyna, która nie miała pojęcia o przestępczym procederze. Pomysłodawcą złodziejskiego interesu była 60-letnia kobieta. Jej 30-letni syn pracował w drukarni. Namówiła go więc, aby kradł książki, które później można byłoby szybko odsprzedawać. Nowości trafiały na aukcję po bardzo okazyjnych cenach, przez co szybko znajdowały nowych właścicieli.

W mieszkaniu złodziejskiego duetu policjanci znaleźli kilkadziesiąt tytułów, które były już przygotowane do kolejnej sprzedaży. Ich wartość to ok. 1500 złotych. Krakowska policja szacuje, że sprawcy ukradli łącznie ponad 500 książek, a ich wartość sięga ok. 10 tysięcy złotych.

Matka i syn usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

[am]
fot. Andrei.D40/Flickr
źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Tematy: , ,

Kategoria: newsy