Konstrukcja z klocków Lego inspirowana „Władcą Pierścieni” zdobyła rekord Guinnessa

8 lutego 2021

Zbudowana w Chinach ogromna diorama inspirowana bitwami z „Władcy Pierścieni” pobiła rekord Guinnessa dla największej konstrukcji wykonanej z klocków Lego.

Cała budowla składa się ze 150 milionów klocków i zajmuje powierzchnię 191,4 metra kwadratowego. Do wykonania jej zespół 50 projektantów potrzebował aż trzech lat. Biorąc pod uwagę czas i ilość materiałów wykorzystaną do realizacji przedsięwzięcia, można przypuszczać, że niełatwo będzie pobić ten rekord.

Konstrukcję przygotowano z myślą o wystawie w muzeum dla dzieci Smaerd Land zlokalizowanym w mieście Shenzhen w prowincji Guangdong bezpośrednio graniczącej z Hongkongiem. Motywem przewodnim, który przyświecał twórcom dioramy, był „Władca Pierścieni”.

Miłośnicy książek J.R.R. Tolkiena i filmów Petera Jacksona z pewnością rozpoznają niektóre lokalizacje i postacie znane ze Śródziemia. Są więc minifigurki uruk-hai, siedziba elfów Rivendell, a nawet smok Smaug. Projektanci skupili się głównie na bitwach, podeszli jednak do swojego przedsięwzięcia z pewną dozą swobody. Stąd też zamiast jednego Orthanku mamy czarną fortecę otoczoną czterema podobnymi wieżami.

Poniższy materiał filmowy, udostępniony przez Księgę Rekordów Guinnessa, pokazuje zakres prac wykonanych przez projektantów z Chin:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy