banner ad

Komiks gitarzysty Rage Against The Machine

16 września 2011


Tom Morello z Rage Against The Machine oraz Audioslave zadebiutuje w październiku jako autor komiksu. Zaplanowana na 12 zeszytów seria nosi tytuł „Orchid” i opowiada o żyjącej w postapokaliptycznym świecie, 16-letniej prostytutce (połączenie Suicide Girl z Joanną D’Arc), która odkrywa, że ma do odegrania o wiele ważniejszą rolę, niż ta, jaką narzuciło jej społeczeństwo.

„To jak połączenie Władcy Pierścieni z Bitwą o Algier. – mówi Morello – Chciałem napisać historię, która będzie posiadała tę samą wewnętrzną siłę i polityczne oddziaływanie jak tworzona przeze mnie muzyka.”

Za rysunki w komiksie odpowiadać będzie Scott Hepburn (Star Wars: Rycerze Starej Republiki). Pierwszy zeszyt ukaże się w dwóch różnych okładkach. Jeden z wariantów (zdjęcie poniżej) zaprojektował Shepard Fairey, artysta-grafik znany szerszej publiczności z kampanii prezydenckiej w 2008 roku. Fairey jest bowiem twórcą niezwykle popularnego plakatu wyborczego Baracka Obamy „Hope”.

Tom_Morello_komiks

Morello, oprócz scenariuszy zajmie się również… oprawą dźwiękową przedsięwzięcia. „Z każdym numerem otrzymacie za darmo ścieżkę dźwiękową, która będzie uzupełniać historię.” Gitarzysta tłumaczy, co go najbardziej przekonuje w projekcie: „Muszę przyznać, że mnie wciągnęło. W powieściach graficznych możesz być całkowicie bezkompromisowy co do treści. Chciałbym, żeby tworzenie komiksów stało się – obok Rage Against The Machine i The Nightwatchmen – moim stałym zajęciem.”

Pierwszy zeszyt serii ukaże się w Stanach Zjednoczonych 12 października nakładem Dark Horse Comics.

A tak przedstawia się okładka oraz pierwszych sześć stron komiksu (wersja anglojęzyczna):

fot. David Shankbone

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy