banner ad

King zapowiada drugą powieść na 2014 rok. Znamy fabułę książki

3 lutego 2014

stephen-king-revival
Stephen King zapowiedział drugą po „Panu Mercedesie” powieść, jaka ukaże się w 2014 roku. 520-stronicowa książka ma nosić tytuł „Revival” (z ang. „Odrodzenie”) i być mroczną i pasjonującą opowieścią o uzależnieniu, religii, fanatyzmie i tym, co może istnieć po drugiej stronie życia.

Historia rozpoczyna się ponad pół wieku temu w małym miasteczku w Nowej Anglii. Chłopiec imieniem Jamie bawi się w piasku przed domem swoimi nowymi żołnierzykami, gdy pada na niego cień. Spoglądając w górę, widzi wysokiego, imponującego mężczyznę, który okazuje się być nowym pastorem. Człowiek ten wraz ze swoją piękną żoną odmienia nie tylko kościół, ale całe miasteczko. Mężczyźni i chłopcy podkochują się w pani Jacobs, z kolei kobiety i dziewczęta ? w wielebnym Jacobsie. Podobnie rzecz się ma z matką i siostrą Jamiego. Wtedy dochodzi do tragedii: charyzmatyczny kaznodzieja przeklina Boga i zostaje wygnany z miasta przez zszokowanych mieszkańców.

Mija jakiś czas. Jamie zmaga się z własnymi demonami. Od 13 roku życia oddany swojej gitarze, gra z zespołami w całym kraju, uciekając od rodzinnych dramatów, tracąc jedną pracę po drugiej, gdy jego nałóg bierze nad nim górę. Kilkadziesiąt lat później, będąc już trzeźwym i prowadzącym przyzwoite życie człowiekiem, spotyka ponownie wielebnego Charlesa Jacobsa i zawiązuje z nim pakt, jakiego sam Diabeł by nie wymyślił, dzięki czemu odkryte zostanie wiele przerażających znaczeń słowa ?Odrodzenie?.

King nasyca swą mroczną powieść wszystkim, co wie o muzyce, uzależnieniu, fanatyzmie religijnym, i każdym koszmarem o śmierci, jaki kiedykolwiek mieliśmy. Zgodnie z zapowiedzią wydawcy nowa powieść króla grozy będzie arcydziełem w wielkiej amerykańskiej tradycji Franka Norrisa, Nathaniela Hawthorne?a i Edgara Allana Poe.

Światowa premiera „Revival” zapowiedziana została na listopad 2014 roku. Amerykańskim wydawcą książki jest Scribner. Nie znamy jeszcze daty polskiej premiery powieści i nazwy wydawnictwa, które zakupiło prawa do publikacji.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy