banner ad

Ken Follett zaskoczył wszystkich! W krótkim czasie przeczytamy kolejną powieść, która ma wyznaczyć nowy kierunek w twórczości pisarza

12 lutego 2021

W czasie pandemii Ken Follett nie próżnował, w efekcie czego w krótkim – jak na niego – czasie otrzymamy kolejną powieść, której światowa premiera zapowiedziana jest na listopad. Książka zatytułowana „Never” (z ang. „Nigdy”) ma stanowić nowy kierunek w twórczości brytyjskiego pisarza.

Można powiedzieć, że Ken Follett zaskoczył podwójnie. Po pierwsze od wydania poprzedniej powieści, „Niech stanie się światłość”, minęło dopiero niespełna pół roku. Remigiusz Mróz może i mógłby wypuścić w tym czasie ze dwie książki, ale Follett pracuje dużo wolniej. Zazwyczaj jedno jego nowe dzieło ukazuje się raz na dwa, trzy lata. Ostatnio większą aktywnością wydawniczą wykazał się dwadzieścia lat temu, publikując rok po roku „Zabójczą pamięć”, „Kryptonim 'Kawki'” i „Lot ćmy”.

Jak mówi brytyjski wydawca pisarza, Jeremy Trevathan z Pan Macmillan, książka „Never” powstawała przez kilka ostatnich lat, więc prawdopodobnie Follett rozpoczął pracę nad nią jeszcze w trakcie pisania „Niech stanie się światłość”.

Drugim zaskoczeniem jest fakt, że Follett umieścił akcję nowej powieści w dzisiejszych czasach. Poprzednio miało to miejsce w 2004 roku na kartach „Zamieci”. Później otrzymywaliśmy kolejne tomy dwóch popularnych serii historycznych: „Stulecie” i „Kingsbridge”.

Na temat fabuły „Never” nie wiemy na razie nic poza faktem, że ma to być pełen akcji dramat, który łączy tempo thrillerów Folletta z epickim rozmachem znanym z jego historycznych powieści. Więcej szczegółów poznamy w kwietniu.

Książka ukaże się w przyspieszonym cyklu wydawniczym. Jej światowa premiera zapowiedziana jest na 9 listopada. Wydawnictwo Albatros poinformowało nas, że również będzie starało się opublikować polski przekład jak najbliżej tego terminu. „Jestem szczęśliwy i pochlebia mi to, że moi wydawcy są tak podekscytowani treścią 'Never’, że nie mogą się doczekać, aby to wydać” – skomentował krótko Follett.

[am]
fot. ©Barbara Follett

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy