Keith Richards pisze książeczkę dla dzieci!

12 marca 2014

Keith Richards dla dzieci
Legendarny gitarzysta The Rolling Stones kontynuuje karierę literacką. Po bardzo dobrze przyjętej autobiografii „Życie” Keith Richards wydaje kolejną publikację. Tym razem jest to książeczka dla dzieci opowiadająca o jego relacjach z dziadkiem, któremu zawdzięcza miłość do muzyki.

Książeczka zostanie opublikowana we wrześniu i będzie nosić tytuł „Gus & Me: The Story of My Granddad and My First Guitar” (z ang. „Gus i ja: historia mojego dziadka i mojej pierwszej gitary”), a ilustracje do niej, inspirowane zdjęciami Richardsa z dzieciństwa, wykona córka muzyka, Theodora Dupree Richards.

Gus and Me - okładka„Właśnie po raz piąty zostałem dziadkiem, więc wiem, o czym mówię. Więź, szczególna więź pomiędzy dziećmi a dziadkami jest wyjątkowa i bardzo cenna. To jest opowieść o jednym z takich magicznych momentów” ? oświadczył Richards.

Bohater książki i dziadek Richardsa, urodzony w 1892 roku Theodore Augustus Dupree znany jako Gus, był wszechstronnie uzdolnionym muzykiem, który graniem dorabiał wieczorami do pensji. W latach trzydziestych miał zespół taneczny, w którym udzielał się na saksofonie. W latach pięćdziesiątych jako Gus Dupree and His Boys grał kadryla w amerykańskich bazach lotniczych i na potańcówkach. Kiedy przychodził do niego mały Keith, dziadek kładł gitarę na pianinie, kusząc tym sposobem malucha. Później pokazał mu również pierwsze riffy i akordy.

Richards nie jest pierwszym muzykiem, który postanowił spróbować sił jako autor literatury dziecięcej. Zrobili to przed nim m.in. Bob Dylan, Madonna, Paul McCartney, Ringo Starr, a na naszym polskim rynku sukcesy świętuje ostatnio Agnieszka Chylińska.

fot. Siebbi/Wikimedia

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy