Keanu Reeves zadebiutuje jako autor komiksów serią „BRZRKR”

24 lipca 2020

Keanu Reeves postanowił sprawdzić się w zupełnie nowej dziedzinie: komiksie. Pierwsza odsłona serii „BRZRKR”, której jest współautorem, trafi na rynek w październiku. Planowane jest łącznie dwanaście zeszytów.

Hollywoodzki aktor ma już za sobą pierwsze próby literackie ? opublikował wierszowaną książeczkę dla dzieci oraz zbiór krótkich form poetyckich. W stawianiu pierwszych kroków na polu komiksów pomaga mu scenarzysta Matt Kindt, a za ilustracje odpowiada włoski rysownik Alessandro Vitti.

Głównym bohaterem serii „BRZRKR” jest półbóg Berzerker, syn boga wojny, który od tysięcy lat wędruje po świecie, angażując się w brutalne konfrontacje i stale poszukując odpowiedzi na pytanie, kim w istocie jest. Niespodziewanie dostaje szansę na wykorzystanie swoich umiejętności w szlachetnym celu ? podejmując się „misji niemożliwych” dla rządu Stanów Zjednoczonych. W zamian ma wreszcie dowiedzieć się prawdy o swojej egzystencji i o tym, jak można ją zakończyć.

„Uwielbiam komiksy od czasów dzieciństwa. Miały znaczący wpływ na moją osobowość artystyczną” ? mówi aktor. Kiedy Reeves wpadł na pomysł Berzerkera, to spotkał się z przedstawicielami wydawnictwa Boom! Studios i przedstawił swój pomysł na historię. Zadanie rozpisania fabuły na 12 zeszytów spadło na Matta Kindta, ale aktor bierze aktywny udział w powstawaniu serii i wnosi swoje kreatywne pomysły do akcji i tła wydarzeń.

Scenarzysta Matt Kindt określa „BRZRKR” jako „potężny koktajl wszystkiego, co kochamy: to opowieść o nieśmiertelnym wojowniku przeplatająca się z historią, spiskami, duchowością, z potężną dawką akcji i przemocy, a wszystko to dąży w finale do wstrząsającego odkrycia”.

W wywiadzie dla „USA Today” Reeves wyznał, że jako dziecko marzył o wcieleniu się w Wolverine’a, dziś nie dałby się już na to namówić, ale chętnie przeobraziłby się w filmowego Berzerkera, gdyby nadarzyła się taka okazja. Zadanie miałby ułatwione, bo postać z komiksów rysowana przez Vittiego bardzo go przypomina. Wydawnictwo Boom! Studios ma podpisaną umowę pierwokupu z Netflixem, więc jest szansa, że strumieniowy gigant zainteresuje się ekranizacją.

Matt Gagnon, redaktor naczelny w Boom! Studios, tak opowiada o współpracy z Reevesem: „Wystarczy spędzić pięć minut w towarzystwie Keanu, by przekonać się, dlaczego odniósł tak olbrzymi sukces. Ma wyjątkowy instynkt twórczy, głębokie pokłady mądrości, umiejętność wydobywania kluczowych w danej chwili emocji, jest w pełni oddany temu, co robi, i dążeniu do jakości. To (i nie tylko to) sprawia, że jest prawdziwą inspiracją”.

Pierwszy zeszyt serii „BRZRKR” ukaże się w Stanach Zjednoczonych 7 października nakładem Boom! Studios. Oto kilka przykładowych plansz z komiksu:

Poniżej możecie zobaczyć trzy warianty okładki pierwszego numeru serii „BRZRKR”:

[kch]
fot. YouTube/GQ

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy