Katarzyna Puzyńska zorganizowała akcję charytatywną na rzecz rodzin policjantów poległych na służbie

3 czerwca 2019


Katarzyna Puzyńska, autorka popularnej serii kryminalnej o Lipowie oraz dwóch książek poświęconych policjantom, zorganizowała akcję charytatywną #NIEBIESKIM na rzecz podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Od końca lat osiemdziesiątych na służbie zginęło ponad 240 policjantów i to właśnie ich rodzinom pomaga fundacja.

„Trzeba pamiętać, że każdy Policjant tak naprawdę codziennie ryzykuje. Czasem nawet pozornie błaha interwencja może przerodzić się w coś bardzo groźnego (nie mówiąc już o zdarzeniach, które od początku są trudne). Wtedy pożegnanie, które miało być jednym z wielu, okazuje się tym ostatnim… A w domu zostaje Rodzina. Rodzina, która musi uporać się z olbrzymią stratą ? Taty i Męża, ale musi też jakoś próbować żyć dalej. I tu właśnie my wszyscy możemy pomóc! Życia poległym Policjantom nie zwrócimy, ale możemy wspomóc ich Rodziny, żeby nie zostały same” ? pisze na swoim profilu na Facebooku Katarzyna Puzyńska.

Pisarka przyznaje, że pracując nad kryminałami z serii o Lipowie, miała okazję poznać wielu policjantów. Z tej współpracy narodziły się przyjaźnie i bliska więź ze środowiskiem policyjnym. Aby pokazać prawdziwe życie tych, którzy swoją służbę traktują jako powołanie, Puzyńska opublikowała dwie książki: „Policjanci. Ulica” i „Policjanci. Bez munduru”. Rozmawia w nich z funkcjonariuszami, którzy zdradzają, jak faktycznie wygląda ich praca. Połowę honorarium z obu tych książek autorka przekazała na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Uznała jednak, że warto zrobić coś więcej. Stąd wziął się pomysł na akcję charytatywną #NIEBIESKIM, w którą z ochotą włączył się wydawca książek Puzyńskiej, oficyna Prószyński i S-ka.

Od 1 czerwca do 13 lipca na Charytatywni Allegro można licytować przedmioty, które przekazali znani aktorzy, pisarze, sportowcy i muzycy, a także komendy wojewódzkie Policji z całej Polski. Na pierwsze licytacje trafiły m.in. rysunek Papcio Chmiela przedstawiający Tytusa w mundurze policjanta, piłka z autografem Marcina Gortata, najnowsza książka Camilli Läckberg „Złota klatka” z jej podpisem, winylowa płyta „American Tour” Budki Suflera z limitowanej edycji z autografami wszystkich członków zespołu i płyta z autografem Dawida Podsiadły. Kolejne przedmioty będą zamieszczane sukcesywnie.

Swoje fanty dołożyła oczywiście również Katarzyna Puzyńska. Najatrakcyjniejszy to z pewnością imienna, drukowana dedykacja w pełnym nakładzie 11 tomu sagi o Lipowie. Wszyscy fani książek Puzyńskiej wiedzą, że każda z nich rozpoczyna się osobistą dedykacją autorki dla kogoś, kto jest dla niej szczególnie ważny. Najnowszy, zapowiadany tom sagi może być zadedykowany właśnie tobie! Jeśli masz ochotę przejść do historii polskich powieści kryminalnych i znaleźć się na jednej z pierwszych stron książki, to nie zwlekaj, licytuj!

Cały dochód z licytacji zostanie przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach podczas obchodów Święta Policji 27 lipca.

[edm]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy