Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz rozstali się. Związkowi zawdzięczamy książkę, czy może odwrotnie?

16 grudnia 2019


Najpopularniejsza para polskiego kryminału nie jest już razem. Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz rozstali się. Czy to związkowi zawdzięczamy powieść „Miłość leczy rany”, czy może odwrotnie? Samej autorce trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć.

O rozstaniu poinformowała Katarzyna Bonda w wywiadzie udzielonym miesięcznikowi „Uroda życia”. Gdy opowiadała o nowym mieszkaniu, do którego przeprowadziła się z córką, przyznała, że zagospodarowując przestrzeń, nie myślała o „miejscu dla mężczyzny”. „Pogodziłam się z życiem bez partnera, więc może to trochę dziwne, że trwając w tym przekonaniu, wymyśliłam trylogię z tytułami 'Miłość leczy rany’, 'Miłość czyni dobrym’, 'Miłość pokonuje śmierć’. A potem zorientowałam się, że opowiadanie o miłości sprawia mi trudność” ? skomentowała Bonda.

Jak wiadomo, w przypadku pisarzy to osobiste doświadczenia częstokroć pomagają w pisaniu książek. Niewykluczone, że mogło tak być również w przypadku powieści „Miłość leczy rany”. „Sama nie wiem, czy to Remi [Remigiusz Mróz ? przyp. red.] otworzył mnie na pisanie tej książki, czy odwrotnie ? historia miłosna, jaką wymyśliłam na potrzeby powieści, otworzyła mnie na niego” ? powiedziała Katarzyna Bonda. „Nie chcę zresztą roztrząsać tych mechanizmów. Nie jesteśmy już razem” ? dodała.

Autorka przyznaje, że nowa powieść nierozerwalnie związana jest z Remigiuszem Mrozem, dlatego to właśnie jemu zadedykowała książkę: „Kiedy spotkałam ostatnio tego odpowiedniego człowieka, nie myślałam nawet o tym, na czym polega odsłanianie się. Po prostu czułam, że jestem rozumiana, w pełni akceptowana, bezpieczna. To było wzajemne i niezależnie od tego, jak się skończyło, było piękne. Zadedykowałam mu nową książkę, bo przywrócił mi wiarę w miłość. Czyli dał mi nowe życie. Uważam, że to wielki krok w moim emocjonalnym zagmatwaniu”.

Katarzyna Bonda wyjawiła, że z Remigiuszem Mrozem rozstała się w zgodzie i nadal pozostają przyjaciółmi.

[am]
fot. Remigiusz Mróz/Instagram
źródło: Uroda Życia

Tematy: , ,

Kategoria: newsy