Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz ogłosili, że są parą. Planów na wspólną książkę na razie brak

18 marca 2019


#BondaRoztopiłaMroza #MrózChwyciłBondę ? przy pomocy tych dwóch zabawnych hashtagów Remigiusz Mróz ogłosił oficjalnie na swoim profilu na Facebooku, że z Katarzyną Bondą łączy go nie tylko zamiłowanie do tworzenia kryminalnych intryg, ale też uczucie miłosne.

O tym, że coś jest na rzeczy między dwójką najpopularniejszych autorów kryminałów w Polsce, wiadomo było od dawna. Pojawiali się wspólnie na imprezach kulturalnych (m.in. niedawno podczas gali Bestsellerów Empiku), pozowali do zdjęć i prawili sobie wielokroć komplementy. Niektórzy zastanawiali się, czy to nie są przymiarki do zrealizowania wspólnie jakiegoś projektu, na przykład napisania w duecie książki. Okazuje się, że pogłoski o wspólnym kryminale były nieprawdziwe. „Książki żadnej razem nie piszemy. Kasia dzielnie walczy ze swoją (jest na co czekać, gwarantuję!), ja zwyczajowo się obijam i prokrastynuję. (I trochę jej przeszkadzam w robocie)” ? napisał na swoim profilu na Facebooku Remigiusz Mróz, jednocześnie potwierdzając, że są z Katarzyną Bondą parą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Remigiusz Mróz (@remigiuszmroz)

Choć na razie wspólne projekty nie są brane pod uwagę, to jednak związek dwójki pisarzy może mieć wpływ na tworzone przez nich książki. W końcu można się wspólnie przerzucać pomysłami i liczyć na fachową opinię bliskiej osoby po ukończeniu pierwszej wersji manuskryptu. Oczywiście rodzą się też nowe wyzwania. Na przykład F. Scott Fitzgerald uważał, że Zelda nie powinna wykorzystywać w swojej twórczości elementów z ich wspólnego życia, bo tylko on ma do tego prawo. Z kolei Ernest Hemingway był tak zaaferowany swoją karierą literacką, że uważał, iż Martha Gellhorn powinna przedkładać jego potrzeby nad własne i poświęcić się prowadzeniu domu. Trzymamy kciuki, żeby Remigiusz Mróz i Katarzyna Bonda uniknęli podobnych wyzwań, albo też wykorzystali je jako materiał do swoich nowych, krwistych książek.

[am]
fot. Remigiusz Mróz/Facebook

Tematy: , ,

Kategoria: newsy