banner ad

Kariera literacka Jakuba Żulczyka uratowana. Znalazły się ulubione wafelki pisarza

19 lipca 2022

Jakub Żulczyk pochwalił się w mediach społecznościowych dostawą ulubionych wafli Familijnych o smaku chałwowym, które przesłał mu producent. Tym sposobem wielkie poszukiwanie słodyczy, które towarzyszyły autorowi „Ślepnąc od świateł” w pisaniu, a jakiś czas temu znikły ze sprzedaży, dobiegło szczęśliwie końca. Czy narodzi się z tego współpraca reklamowa?

Swoim wpisem z maja Jakub Żulczyk nie tylko odsłonił nieznany czytelnikom sekret, a mianowicie, że dzięki wspomnianym waflom chałwowym napisał cztery powieści oraz różne scenariusze do seriali, ale przy okazji też rozsławił słodycze, które zostały wycofane z oferty z powodu malejącego zainteresowania konsumentów.

Pisarz zapytał internautów, czy jeszcze gdzieś można zdobyć wafelki, bez których nie wyobrażał sobie pracy. Jak się okazało, post wywołał tak duże zainteresowanie, że do Żulczyka odezwał się producent Familijnych, firma Jutrzenka, obiecując zadbać o jego wenę. Sobie tylko znanymi kanałami bydgoskie przedsiębiorstwo zdobyło wafelki i dostarczyło je do Warszawy. Zapasy – przynajmniej na jakiś czas – zostały uzupełnione.

„Mam te wafle, mogę robić” – napisał Żulczyk na swoim profilu na Facebooku, demonstrując hurtowe ilości wafelków, dowiezione pod jego adres. Czytelnicy pisarza mogą więc być spokojni o kolejną książkę, natomiast koledzy po piórze poczuli słodki oddech konkurenta na plecach. „Do chuja wafla, moje tempo pisania właśnie poczuło się zagrożone” – skomentował Remigiusz Mróz.

Żulczyk oznaczył swój post hashtagiem „współpraca”, co może oznaczać, że wprawdzie historia zaczęła się bez podtekstu reklamowego, ale w przyszłości może się tak zakończyć. W końcu bowiem wafelków chałwowych zaczęli dopominać się również internauci. Firma Jutrzenka udostępniła na profilu Familijnych na Facebooku grafikę z cytatem nawiązującym do słynnych już słów, które Dario wypowiedział w „Ślepnąc od świateł”, i obwieściła, że chałwowym nigdy nie odmawia. Co więcej, pojawi się szansa, by je zdobyć.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy