banner ad

Kalambury z Cormakiem McCarthym

28 lutego 2012


Komicy z kanału video UCB Comedy zrealizowali zabawną reklamówkę o kalamburach, których tematyka obraca się wokół twórczości Cormaca McCarthy?ego.

Filmik to fikcyjna reklamówka „Pictionary” ? popularnej towarzyskiej gry planszowej opartej o kalambury. W zależności od tego, na jakie miejsce na planszy staniesz i rzucisz kostką, takie hasło do narysowania wylosujesz. Następnie na arkuszu papieru tworzysz jeden duży rysunek lub serię wskazówek, które pozwolą twojej drużynie odgadnąć hasło.

„Reklamowana” przez UCB Comedy gra, to specjalne wydanie „Pictionary” o podtytule „The Cormac McCarthy Edition”. Przypomina klasyczną grę, tyle, że wszystkie hasła zaczerpnięte są ze śmiertelnie ponurej i nieco makabrycznej prozy autora „Krwawego południka”. Każde pudełko zawiera rzekomo zegar wypełniony wyciszonym czarnym piaskiem i ołówki wykonane z poszarpanych kości martwych koni. Przyznacie, że taki zestaw gwarantuje świetną zabawę, prawda?

Gdybyście jednak gustowali w nieco innej literaturze, zawsze możecie spróbować którąś z pozostałych dwóch „polecanych” przez UCB Comedy wersji gier ? „John Updike Edition” lub „Philip Roth Edition”.

Można tylko żałować, że poniższa reklamówka (wersja anglojęzyczna) to fikcja. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby samemu przerobić i dopasować posiadaną w domu grę do ulubionego literackiego odpowiednika.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy