Kajko i Kokosz, bohaterowie kultowych komiksów Janusza Christy, doczekali się swojej lemoniady!

19 września 2018


Browar Jan Olbracht wprowadził do sprzedaży lemoniadę z wizerunkiem Kajka i Kokosza, dwóch dzielnych wojów znanych z kart kultowych komiksów Janusza Christy. Nowego napoju jako pierwsi mogli spróbować uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi.

Asteriks i Obeliks, Lucky Luke, Spider-Man czy Batman – zachodni bohaterowie historii obrazkowych doczekali się licznych gadżetów ze swoimi podobiznami. Koszulki, figurki, kubki, napoje, trampki, gry planszowe i komputerowe, a nawet majtki z wizerunkiem komiksowych ulubieńców nikogo już dzisiaj nie dziwią. Dla czytelników stanowią kolejną okazję do wyrażenia swej pasji, a artystom lub spadkobiercom zapewniają dodatkową możliwość promocji twórczości.

Przez długi czas polscy bohaterowie komiksów pozostawali w tej materii daleko w tyle w stosunku do swoich zachodnich kolegów. Ostatnio to się zmienia, a prym wiodą Kajko i Kokosz, do których prawa posiada Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy. Wielbiciele dwóch dzielnych wojów z Mirmiłowa mogli już – oprócz oczywiście komiksów – nabyć figurki, breloczki czy grę karcianą. Teraz przyszedł czas na lemoniadę.

„Cieszę się ogromnie, że udało nam się nawiązać tę współpracę. Od dawna celem Fundacji i moim jest promowanie twórczości Dziadka, a możliwość pokazania rysowanych przez niego postaci w tej zupełnie nowej formie jest wspaniałą do tego okazją. Jestem przekonana, że Dziadek byłby równie zadowolony z tego przedsięwzięcia” – mówi Paulina Christa, Prezes Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy.

Kajko i Kokosz to kolejni po Bolku i Lolku bohaterowie, którzy pojawili się na etykietach napojów bezalkoholowych Browaru Jan Olbracht. „Planujemy, że w najbliższym czasie napoje Kajko i Kokosz pojawią się w sprzedaży w całej Polsce. Napoje będą docelowo w kilku smakach produkowanych na bazie soku z owoców Yuzu, Yerba Mate, białej herbaty z pędami sosny. Zależy nam również, by każda etykieta była w przyszłości wyjątkowym okazem dla kolekcjonerów i fanów Janusza Christy” – mówi Kacper Włodarczyk, technolog z Browaru Jan Olbracht.

Zgodnie z informacją producenta lemoniada z wizerunkiem Kajka i Kokosza jest mocno cytrusowa, z dodatkiem owoców Yuzu. Już niedługo będzie można ją nabyć w sklepach z piwem rzemieślniczym, a z czasem pojawi się w kolejnych miejscach.

Tymczasem wielbiciele komiksów Janusza Christy na fanpage’u fundacji na Facebooku podsuwają już następne propozycje produktów: zupa Lubawy, Mocne Łamignat czy miód pitny z Wojskim Niesławem.

[am]
fot. mat. prasowe Browar Jan Olbracht
źródło: Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy