Joga dla wyznawców Cthulhu

27 stycznia 2015

joga-cthulhu
Brytyjska dziennikarka i aktywistka feministyczna Laurie Penny stworzyła krótki film instruktażowy pokazujący, jak ćwiczyć jogę w hołdzie Wielkiemu Przedwiecznemu Cthulhu.

Chcesz połączyć dbanie o sprawność fizyczną z uwielbieniem dla tego, co mroczne? Nic prostszego, jak zacząć uprawiać Jogę Fhtagn, czyli zestaw ćwiczeń, które pomogą wzmocnić twoje ciało, a umysłowi pozwolą osunąć się w szaleństwo.

Film ma oczywiście charakter humorystyczny i skierowany jest do osób zainteresowanych popularnym ostatnio na Wyspach stylem Health Goth łączącym zamiłowanie do gotyku z kulturą sportową. Autorka nie omieszkała przy okazji zażartować z rasistowskich poglądów samego Lovecrafta.

To nie pierwszy przypadek, kiedy mitologia Cthulhu posłużyła za inspirację do ćwiczeń jogi. Rok temu Jack Matirko opublikował krótkiego ebooka ?Joga Przedwiecznych. Przewodnik Uniwersytetu Miskatonic dla początkujących?. Obok ćwiczeń znajdziemy w tej książeczce praktyczne ostrzeżenia, o których powinniśmy pamiętać, gdy zamierzamy wypróbować Jogę Fhtagn: „Jeśli w którymś momencie poczujesz ból lub dyskomfort, usłyszysz głosy w języku zbliżonym do arabskiego albo zobaczysz myszy z ludzkimi twarzami, natychmiast zaprzestań ćwiczeń aż do następnej pełni księżyca”.

Poniżej możecie zobaczyć film instruktażowy pokazujący, jak uprawiać Jogę Fhtagn:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy