banner ad

Joël Dicker ogłasza wydanie kontynuacji „Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta”

15 grudnia 2021

Szwajcarski pisarz Joël Dicker zapowiedział na przyszły rok wydanie nowej powieści. Dla jego wielbicieli to podwójnie dobra wiadomość – w książce powrócą bowiem bohaterowie bestsellerowej „Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta” – Marcus Goldman i Perry Gahalowood.

Powieść będzie nosić tytuł „L’affaire Alaska Sanders” (z fr. „Sprawa Alaski Sanders”), a o jej fabule nie wiemy na razie niczego. Podobnie jak w przypadku „Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta” na okładce znajdzie się obraz Edwarda Hoppera. Pisarz wyjawił, że w fabule pojawią się też nawiązania do innej jego książki, „Księgi rodu z Baltimore”.

„Nowa literacka przygoda, nowa książka” – tymi słowami Dicker zaanonsował wydanie powieści. Dla pisarza to rzeczywiście otwarcie kolejnego etapu w życiu. Po śmierci wydawcy, Bernarda de Falloisa, postanowił założyć własną oficynę. „Sprawa Alaski Sanders” będzie pierwszym tytułem, który ukaże się pod własnym szyldem Dickera. „Oczywiście jestem bardzo stremowany” – przyznał.

Wydawnictwo pisarza nosi nazwę Rosie & Wolfe. „Rosie jest od Rosiny, kobiety, która była dla mnie ważna i która sprawiła, że ​​zapragnąłem czytać, a Wolfe – od imienia mojego dziadka, osoby, która zainspirowała mnie do rozpoczęcia pisania” – wyjaśnił Joël Dicker. Oficyna ma publikować nie tylko powieści jej założyciela, ale również innych twórców.

„Prawda o sprawie Harry’ego Queberta” została przetłumaczona na 40 języków i sprzedała się na całym świecie w nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy. Na podstawie powieści powstał serial o tym samym tytule w reżyserii Jeana-Jacques’a Annauda.

Światowa premiera „Sprawy Alaski Sanders” zaplanowana jest na 10 marca 2022 roku.

[edm]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy