Joe Hill odpowiedzialny za nową komiksową linię horrorów w DC Comics

26 czerwca 2019


Joe Hill to jeden z najlepszych specjalistów od współczesnej grozy – nie tylko literackiej, ale również komiksowej. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy czytali napisaną przez niego serię „Locke & Key”. Teraz dowiadujemy się, że syn Stephena Kinga został zaangażowany do nowego projektu DC Comics – ma nadzorować prace nad komiksową linią poświęconą horrorowi.

„Od zawsze uważałem się w pierwszej kolejności za pisarza komiksowego” – przyznał Hill w komentarzu udzielonym „Entertainment Weekly”. „Gdy zacząłem pisać komiksy, to niemal natychmiast poczułem, że odkryłem swój żywioł. To była forma pisania, którą lubiłem najbardziej. Kiedy pracowałem przy komiksach, czułem, że moje mocne strony zostały zmaksymalizowane, a rzeczy, z którymi zmagałem się jako pisarz, praktycznie zniknęły. Praca przy 'Locke & Key’ była jednym z najbardziej satysfakcjonujących twórczo doświadczeń w moim życiu. Powrót do ponownego pisania scenariuszy, współpraca z rysownikami, współpraca z innymi pisarzami – wszystko to jest niesamowicie ekscytujące”.

Nowa linia nazywa się Hill House Comics, a pod jego szyldem ukaże się pięć miniserii komiksowych utrzymanych w konwencji grozy. Do dwóch tytułów scenariusze napisze Joe Hill. „Basketful of Heads” to historia kobiety, która przy pomocy zabytkowego topora wikingów bierze krwawy odwet na porywaczach odpowiedzialnych za uprowadzenie jej chłopaka. Ilustracje do komiksu tworzy włoski rysownik Leomacs. Drugą historią Hilla będzie horror „Plunge”, opowiadający o misji amerykańskiej ekipy ratowniczej, która zmierza w kierunku koła podbiegunowego, by odnaleźć zaginiony statek badawczy. Choć statek znikł z radarów 40 lat temu, jego załoga nie postarzała się nawet o dzień. Fizyczna anomalia ma jednak swoją wysoką cenę.

Z logiem Hill House Comics ukaże się również „Daphne Byrne” (scenariusz: Laura Marks, rysunki: Kelley Jones), rozgrywająca się pod koniec XIX wieku w Nowym Jorku opowieść o 14-letniej Daphne. Kiedy dziewczyna odkrywa, że w jej ciele zamieszkał demon, postanawia poprowadzić krucjatę przeciwko mrocznym siłom odpowiedzialnym za zrujnowanie jej życie. Ciekawie zapowiada się również „The Dollhouse Family” autorstwa Mike’a Careya i Petera Grossa, duetu znanego dobrze polskim czytelnikom z serii „Lucyfer”. 6-letnia Alice otrzymuje na urodziny od umierającej ciotki niezwykły domek dla lalek, do którego można wejść i odwiedzić mieszkających w nim przyjaciół. Wraz z upływem lat dziewczyna coraz częściej spędza tam czas, powoli zatracając poczucie rzeczywistości. To, co zaczyna się jako zabawa, kończy się erupcją szaleństwa i przemocy. Z kolei „The Low, Low Woods” Carmen Marii Machado (scenariusz) oraz Dani (rysunki) ukaże losy małego górniczego miasteczka, w którym ludzie padają ofiarą plagi pozbawiającej ich wspomnień. Sprawę próbują wyjaśnić dwie nastolatki. Dodatkowo, na końcu każdego z tytułów załączony będzie fragment odrębnej historii zatytułowanej „Sea Dogs” do scenariusza Joego Hilla, która traktować będzie o walkach Stanów Zjednoczonych o niepodległość od Korony Brytyjskiej pod koniec XVIII wieku. Szalę zwycięstwa mogą przechylić trzy wilkołaki, o ile uda się wcielić je do armii.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy powitać Joego Hilla w DC i współpracować z nim przy tej nowej linii autorskich horrorów. Horror był integralną częścią historii DC. To tradycja, którą chcemy ożywić. Jako odwieczny fan horroru, wiem, że fani będą bardzo podekscytowani, kiedy te tytuły trafią na półki. Sam nie mogę się doczekać” – powiedział Dan DiDio, wydawca z DC Comics.

Linia komiksów Hill House Comics publikowana będzie pod marką DC Black Label. Pierwszy tytuł, „Basketful of Heads”, zadebiutuje na amerykańskim rynku 30 października. Oczywiście zaangażowanie w nowy projekt komiksowy nie oznacza, że Joe Hill rezygnuje z pisania prozy. 1 października do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych trafi nowy zbiór opowiadań autora zatytułowany „Full Throttle”.

[mw,am]
fot. Joe Hill/Instagram

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy