Jeff Bridges zilustrował książkę dla dzieci, którą napisała jego córka

18 lutego 2020


Jeff Bridges to człowiek wielu talentów. Przede wszystkim znamy go jako znakomitego aktora. Próbował również sił jako muzyk, autor książek i fotograf. Teraz ma szansę sprawdzić się w jeszcze jednej dziedzinie ? jako rysownik. Amerykańskie wydawnictwo Dark Horse Comics poinformowało, że Bridges zilustrował książkę dla dzieci, którą napisała jego córka.

Zapowiadana na październik 56-stronicowa książka nosi tytuł „Daddy Daughter Day” (z ang. „Dzień córeczki tatusia”). Napisała ją Isabelle Bridges-Boesch, córka hollywoodzkiego aktora Jeffa Bridgesa. Prosta historia oparta została na osobistych doświadczeniach autorki z młodości, gdy pewnego dnia wymyśliła „Dzień córeczki tatusia” i od tego czasu rodzina chętnie bierze udział w nowym święcie.

Z uwagi na fakt, że książka dotyczy w dużej mierze relacji Isabelle ze sławnym ojcem, to właśnie jemu powierzyła zilustrowanie historii. „Ta książka była we mnie od lat. Kiedy w końcu podzieliłam się tym pomysłem z moim tatą, od razu mnie wsparł i zgodził się zrobić ilustracje. Wspólna praca nad tym projektem sprawiała wrażenie jednego długiego Dnia Córeczki Tatusia, ponieważ naprawdę mogliśmy spędzić trochę czasu, współpracując” ? mówi autorka.

Jeff Bridges rysuje.

„Kiedy twoje dzieci są małe, możesz powiedzieć: 'Hej, pobawmy się w coś lub zagrajmy w grę’. Kiedy stają się dorosłe, wspólne spędzanie czasu jest często trudne. Wszyscy są zajęci swoim życiem, karierą, pracą. 'Dzień córeczki tatusia’ dał mojej drogiej córce Isabelle i mnie powód do wspólnego spędzenia czasu i przeżycia przygody” ? komentuje Jeff Bridges.

Isabelle Bridges-Boesch liczy, że publikacja pozwoli czytelnikom nie tylko dowiedzieć się, jak to było dorastać w domu sławnego aktora, ale przy okazji stanowić będzie inspirację do stworzenia własnego święta ? Dnia Córeczki Tatusia, Dnia Synusia Mamusi, Dnia Rodzeństwa czy jakiegokolwiek innego, jakie przyjdzie odbiorcom do głowy. Amerykańska premiera książki zapowiedziana jest na 6 października.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę książki „Daddy Daughter Day” Isabelle Bridges-Boesch, którą zilustrował Jeff Bridges:

[am]
fot. i źródło: Dark Horse Comics

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy