banner ad

Jeden z superbohaterów DC Comics zmieni orientację seksualną

22 maja 2012


Dan DiDio z DC Comics zdradził, że pewien znany już fanom superbohater będzie miał zmienioną orientację seksualną i od tej pory stanie się „jedną z najbardziej prominentnych homoseksualnych postaci”.

Szczegóły dotyczące postaci jak i samej fabuły nie są jeszcze znane, ale DiDio podczas konwentu komiksowego Kapow w Londynie wyznał, że będzie to znana wcześniej z jednej serii postać, która do tej pory była przedstawiana jako heteroseksualna. „To co naprawdę chcieliśmy zrobić, to pokazać różnorodność naszej publiczności poprzez serię naszych publikacji” – powiedział. „Mamy teraz bardzo szeroką rzeszę fanów i chcieliśmy stworzyć postacie oraz historie, które będą ich odzwierciedleniem.”

Również Bob Wayne, wiceprezes wydawnictwa DC Comics, które posiada w swoim uniwersum tak znanych herosów jak Superman, Batman, Zielona Latarnia, Flash czy Liga Sprawiedliwości, przyznał, że polityka firmy odnośnie homoseksualnych postaci ewoluowała, podobnie zresztą jak u prezydenta Baracka Obamy.

Podteksty homoerotyczne odnośnie superbohaterów w trykotach pojawiały się już od dawna i częstokroć były gorącym tematem dyskusji w społeczności LGBT. O ukryte skłonności podejrzewano między innymi Batmana i Robina. Kto jednak tak naprawdę dokona publicznie swego „coming out-u”? Dowiemy się niebawem.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy