Japończycy wyprodukowali zakładkę do książki, która pełni też funkcję lampki

5 lipca 2016

zakladka-latarka-1
Japońska firma projektancka Kyouei Design zaprezentowała nowy produkt, który powinien zainteresować każdego, kto lubi spędzać wieczory z dobrą lekturą w łóżku. Do sprzedaży trafiła właśnie zakładka do książek pełniąca równocześnie funkcję lampki.

Zapomnijcie o sięganiu do lampki na stoliku albo, co gorsza, wstawaniu z łóżka, żeby wyłączyć światło. Dzięki zaprojektowanej przez Kouichiego Okamoto zakładce wszystko, co potrzeba do spędzenia miłego wieczoru z książką, będziecie mieli w zasięgu ręki.

Skrzyżowanie zakładki z lampką to cienki kawałek przezroczystej folii, na którą naniesiono za pomocą tuszu nanocząsteczkowego prosty obwód przenoszący energię. Wystarczy więc zgiąć zakładkę na pół, objąć końcami cienką baterię litową i otrzymujemy lampkę, która oświetli nam tekst książki.

Urządzeń mających ułatwić nocną lekturę wymyślono już wiele. Produkt zaprezentowany przez Kyouei Design wyróżnia się tym, że nie zajmuje w zasadzie żadnego miejsca i po skończonej lekturze możemy użyć go jak zwykłej zakładki.

Zakładkę można zamówić na stronie producenta. Jej koszt, włącznie z wysyłką do jakiegokolwiek miejsca na świecie, to 2 128 jenów (czyli jakieś 80 złotych).

zakladka-latarka-3

zakladka-latarka-4

zakladka-latarka-5

zakladka-latarka-6

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy