Jakub Ćwiek zostaje wydawcą. Działalność rozpoczyna współtworzona przez niego oficyna PulpBooks

27 stycznia 2023

Pisarz Jakub Ćwiek wchodzi na rynek wydawniczy. W przyszłym tygodniu oficjalnie działalność rozpoczyna współtworzone przez niego wydawnictwo PulpBooks. Co wiemy na temat oficyny?

Za powstanie wydawnictwa odpowiadają wspólnie z Jakubem Ćwiekiem jego dwaj współpracownicy – Andrzej Kwiecień i Michał Rzepnikowski. Jak informuje profil oficyny na Facebooku, założycieli różnią dotychczasowe życiowe doświadczenia, a łączy pasja do opowiadania historii i talent do otaczania się wspaniałymi ludźmi.

„Chcemy przedstawiać wam historie gatunkowe pisane z szacunkiem dla opowieści. Tworzymy przestrzeń dla krótkich form literackich. I to zarówno tych tworzonych przez zawodowców, jak i przez młodych adeptów. Tym ostatnim zaproponujemy wspólną drogę, na której będą mogli się krok po kroku nauczyć pisania” – informuje Jakub Ćwiek.

PulpBooks ma być nie tyle wydawnictwem, co domem mediowym. Wprawdzie książki we wszystkich formatach będą stanowić podstawę, ale działalność do nich się nie ograniczy. Jakub Ćwiek zapowiada, że PulpBooks będzie „szukać form, by opowiadać inaczej”, również interaktywnie, z pomocą wideo.

„Wdrażamy też (…) liczne pomysły na to, jak ubogacić wasze doświadczenia związane z lekturą. Chcemy dawać wam decyzyjność, podbijać poziom immersji oraz stwarzać możliwość zerknięcia za kulisy naszych historii” – wyjaśnia autor na swoim profilu na Facebooku.

„W kwestii jakości, nad doborem treści będzie u nas czuwał zespół ludzi, ale osobistą gwarancję odnośnie do tego, że będą w porządku, daję wam ja. Znacie nie tylko moje pisanie, ale i moje szczere, uczciwe podejście jako recenzenta. Tak jak nigdy nie polecałem z okładek książek, do których nie byłem przekonany, i nie chwaliłem modnych bzdetów, bo modne, tak i teraz nie zamierzam się w tej kwestii wygłupić. Przed każdą naszą premierą macie u mnie obiecaną rzetelną recenzję” – zapewnia.

Jakub Ćwiek jest już kolejnym polskim autorem, który rozpoczyna działalność wydawniczą. W 2022 roku podobny krok podjęła Katarzyna Berenika Miszczuk, która wspólnie z zaprzyjaźnioną redaktorką założyła Wydawnictwo Mięta, a także Magdalena Witkiewicz, która wraz z doświadczoną przedstawicielką branży uruchomiła Wydawnictwo Flow. Kto następny?

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy