Jakub Ćwiek podpisał umowę z Sine Qua Non

22 sierpnia 2012


Krakowskie wydawnictwo Sine Qua Non poinformowało o nawiązaniu współpracy z Jakubem Ćwiekiem, autorem serii „Kłamca”. W ramach wspólnych działań jeszcze w tym roku ukażą się dwa tytuły pisarza – komiks „Kłamca. Vival?arte” oraz powieść „Chłopcy”.

„Dziś Sine Qua Non spełnia me zawodowe marzenie o wydaniu komiksu. Zaraz potem startujemy z nową książką i nowym rozdziałem w mym pisarskim życiu” – komentuje nawiązanie współpracy z wydawnictwem autor. „Póki co, przy coraz większej ilości marzeń, planów i wizji pojawia się haczyk 'załatwione’, ale nie zamierzamy na tym poprzestać. Bo tak właśnie jest z pracą, która równocześnie jest twoją pasją – nigdy nie masz dość. Wiedzą o tym w Sine Qua Non, stąd współpraca z tym wydawcą była dla mnie kwestią czasu… Szczęśliwie niedługiego.”

„Kłamca: Vival?arte” to samodzielna historia w obrazkach, osadzona w literackim uniwersum stworzonym i opisanym w serii książek Jakuba Ćwieka. Scenariusz komiksu napisał sam Ćwiek, natomiast od strony graficznej realizacją projektu zajęli się Dawid Pochopień i Grzegorz Nita.

Premierę „Vival?arte” zaplanowano przy okazji 23 Międzynarodowego Festiwalu Gier i Komiksu (5 ? 7 października) w Łodzi. Wydawca rozpoczął też działania promujące komiks i wraz z portalem Digart.pl przygotował konkurs dla rysowników, którzy mają okazję stworzyć swoje wyobrażenie głównego bohatera serii – Lokiego. Szczegóły na stronie konkursowej: http://www.wsqn.pl/klamca.

Drugim elementem współpracy pisarza i wydawnictwa jest powieść. Podczas 16. Targów Książki w Krakowie (25 ? 28 października) zaprezentowana zostanie najnowsza książka Ćwieka zatytułowana „Chłopcy”.

„Chłopcy” to przepełniona czarnym humorem opowieść o Zaginionych Chłopcach, niegdyś wiernych towarzyszach Piotrusia Pana, którzy teraz przenieśli się do naszego świata i dorośli… ale tylko fizycznie. Bo tak naprawdę nadal są dziećmi, trochę szalonymi, często okrutnymi i skłonnymi do żartów tak z siebie jak i z innych.

Powstałe przed dwoma laty wydawnictwo Sine Qua Non zajmuje się głównie publikowaniem literatury faktu i prozy światowej. Jakub Ćwiek jest pierwszym polskim autorem fikcji literackiej, który podejmuje z oficyną współpracę.

fot. mat. prasowe Sine Qua Non

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy